Новини з 1996 року

Пенсійний фонд недораховує пенсії в Полтавській області. З ним судяться пенсіонери та військові

Артем Кузьменко 29 листопад 2019 15:15 751 0

Закон стає на бік громадян.

До Єдиного державного реєстру судових рішень останнім часом стали часто потрапляти позови на Головне управління Пенсійного фонду Полтавської області. Судяться жителі Полтавської області не просто так.

Причина цього — недорахування або взагалі несплата й без того маленьких пенсій, які доводиться витрачати переважно на комунальні послуги, а далі якось потрібно зводити кінці з кінцями.

У Пенсійному фонді досі не можуть розібратися з перерахуванням пенсій, визначеним у редакції ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Коли до фонду приходить заява про перерахування пенсій, він просто відхиляє її, посилаючись на те, що пенсію почали нараховувати до того, як зміни набули чинності.

А вони стали чинними ще минулого року.

Усі заяви стосовно Пенсійного фонду доходять до Полтавського окружного адміністративного суду. І тут суд на боці громадян — він визнає протиправність рішень, які приймає фонд.

Тому що після правки 13 статті мали не тільки почати видавати пенсії “новеньким”, а й перерахувати старі пенсії.

Якщо за новою правкою пенсію мають збільшити, то цього не роблять. Або взагалі замість перерахування на користь пенсіонерів у фонді розміри виплат зменшують (але вже враховують ці самі правки).

Чоловік, який звернувся до суду 5 березня, каже, що перерахували пенсію не на його користь. Він мав отримувати й надалі пенсію, яку призначили йому ще 2007 року, тобто 90% від максимальної суми грошового забезпечення. Але фонд тут доклав зусиль, щоб перерахувати її і зробити 70% “відповідно до закону”.

Суд став на бік справжнього закону і зобов’язав фонд виплачувати таку пенсію, яку йому виплачували до правок, тому що ту категорію, до якої відноситься позивач, стаття не зачіпає.

25 квітня ще один чоловік звернувся до суду з тією ж проблемою, але з іншим відсотком: йому мали нарахувати 83%, а нарахували 70%.

Суд у Полтаві задовольнив його позов і тепер фонд виплачує йому стільки, скільки повинен.

Іще один постраждалий від байдужості фонду мав отримувати повні 100% пенсії, але спочатку йому з 1 січня 2018 року нараховували лише 50%, з 1 січня 2019 року — вже 75%.

У самому фонді відповідають, що діють у рамках закону, що 75% - це край, більше ні-ні. І знову ж таки суд визнав протиправність дій Пенсійного фонду і зобов’язав виплачувати всі 100% від грошового забезпечення.

Ось така тенденція: якщо відповідно до закону потрібно збільшити пенсію, то фонд не спішить, а якщо зменшити, то тут як тут.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 465 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 850 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 803 0