Новини з 1996 року

ПАТ "Кредмаш" - 150 років з дня заснування. Від смоловарні до асфальтових заводів і без кризи

Валерія Макряшина 23 вересня 2020 09:25 497 0

У 2020-му «Кременчуцький завод дорожніх машин (Кредмаш)», провідний виробник асфальтозмішувальних установок і запасних частин до них, відзначає день народження — 150 років від дня заснування. 

Кременчуцькі журналісти вчора, 22 вересня, побували на одному з найбільших промислових підприємств нашого міста, яке нині святкує.

Святкує ж так. На вході облаштували цікаву голограму, територію прикрасили стрічками. А ще на честь ювілею було написано книгу, де зібрали всі досягнення ПрАТ «Кредмаш» за останні 10 років, працівникам та ветеранам праці на честь свята нарахували премії (1000 грн і 300 грн відповідно). 

Нині ПрАТ «Кредмаш» - це одне з небагатьох підприємств у Кременчуці, по якому не вдарив ні карантин через коронавірусну інфекцію, ні будь-які інші неприємні обставини — замовлення, за словами керівництва, до кінця року є і не одне, завод працює 5 днів на тиждень, інколи працівники виходять понаднормово, в суботу. Час, витрачений ними на роботу у вихідні, компенсується, як зазначають, досить щедро. 

Проте кількість працівників на підприємстві - менше двох тисяч. 

Як розповів Микола Данилейко, керівник ПрАТ «Кредмаш», з року в рік підприємство зберігає лідируючу позицію вітчизняного машинобудування на ринку дорожньо-будівної техніки, успішно працює і в Україні, і поза її межами. Й це зрозуміло, бо Кредмаш є монополістом. 

За його словами, 60% товару вони виготовляють на замовлення державних структур (зокрема в рамках програми президента Велике Будівництво), 40% товару експортується за кордон (Білорусь, Румунія тощо). 

Основною продукцією «Кредмашу» залишаються сьогодні асфальтозмішувальні установки й таких за 70 років, з моменту випуску першого асфальтозмішувача, завод створив понад 21 тисячу штук. 

Також на підприємстві розповіли, що більше сорока років залишаються монополістами з виробництва закатних машинок, які можна знайти чи не в кожної кременчуцької господині на кухні. 

ПрАТ «Кредмаш» впевнено дивиться у майбутнє - таке запевнення Миколи Данилейка, який говорить, що єдина проблема у сфері машинобудування сьогодні - це відсутність підтримки державної влади, яка краще купить чуже, ніж своє. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 232 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 192 0
Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 405 0