Новини з 1996 року

Під Полтавою чоловік змушував дівчинку фотографуватися голою. Вона ледь не покінчила з життям

Артем Кузьменко 12 квітня 2021 16:15 525 0

Першого квітня в Полтавському апеляційному суді розглянули скарги на вирок Полтавського райсуду від 12 грудня 2019 року, в якому засудили уродженця с. Великий Тростянець Полтавського району. Йому інкримінували ч. ч. 1, 4 ст. 301 ККУ (примушування неповнолітніх до участі у створенні творів, зображень або кіно- та відеопродукції, комп'ютерних програм порнографічного характеру та розповсюдження цієї продукції). Вирок – п'ять років позбавлення волі із забороною займатися діяльністю, яка пов'язана з розповсюдженням інформації будь-якого характеру на вебресурсах на три роки. Проте тоді вирок замінили просто на три роки іспитового терміну.

Власне через це сторона потерпілих звернулася до апеляційного суду, де колегія ще раз переглянула матеріали справи та послухала аргументи сторін.

Відомо, що з грудня 2018 до січня 2019 років обвинувачений Олександр М. спілкувався у Viber з неповнолітньою дівчиною, яку залякував і змушував фотографуватися оголеною та демонструвати процес статевого акту в наближеному ракурсі.

31 січня 2019 року він відправив ці фото іншій людині в Instagram.

Адвокат, який клопотав про посилення покарання, зазначив, що суд першої інстанції не врахував, що підсудний вчинив два злочини, один з яких є тяжким стосовно неповнолітньої особи із застосуванням психологічного насилля. Дії злочинця призвели до створення негативної репутації потерпілої та до спроби самогубства з її боку.

Також захисник зазначив, що Олександр розкаявся лише під тиском доказів, не вибачився перед потерпілою, за місцем проживання характеризується негативно, ніде не працює та веде аморальний спосіб життя.

Законний представник потерпілої просила призначити новий вирок, у якому остаточне покарання – це десять років позбавлення волі з трирічною забороною займатися діяльністю, яка пов'язана з розповсюдженням інформації будь-якого характеру на вебресурсах.

Колегія суддів судової палати вирішила лише частково задовольнити скарги, які подавала сторона потерпілих. Замість десяти років за ґратами Олександр отримав п'ять. У цьому ж приміщенні чоловіка взяли під варту та почали рахувати термін відбування покарання з моменту проголошення вироку.

З електронним протоколом судового засідання можна ознайомитися за посиланням.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2788 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3256 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3702 0