Новини з 1996 року

Піар на колесах. Чи можна за законом розміщувати рекламу на власній автівці?

Валерія Макряшина 19 січня 2020 09:40 662 0

На вулицях Кременчука час від часу можна зустріти так звані "рекламні автівки", які стоять у дворах, вздовж проїжджої частини, в парках, скверах тощо. Не є таємницею, що все більше організацій та місцевих фірм використовують свої автівки не тільки як засіб пересування, але і як додатковий спосіб заявити про себе світові, встановлюючи на них власну рекламу або просто вказуючи там свою назву та контактні дані.

У містян, які звернулися до "Програми Плюс", виникло питання, чи потрібно погоджувати розміщення реклами на власному автомобілі з кимось та чи взагалі це законно? 

Розглянемо ситуацію з юридичної точки зору. 

Відповідно до статті 18 Закону України «Про рекламу» розміщення реклами на транспорті погоджується лише з власниками об'єктів транспорту або уповноваженими ними органами (особами).

При погодженні розміщення реклами на транспорті втручання у форму та зміст реклами забороняється. Разом з цим розміщення реклами на транспорті повинно обов'язково відповідати вимогам безпеки та правил дорожнього руху.

За умови розміщення реклами на транспорті з дотриманням їх власниками усіх вимог безпеки і правил дорожнього руху забороняється вимагати від них отримання дозволів, погоджень, інших документів щодо розміщення реклами.

Але власники транспортних засобів повинні пам'ятати, що не законом заборонено розміщення реклами, яка повторює чи імітує кольорографічні схеми спеціальних та оперативних транспортних засобів, реклами із нанесенням світлоповертаючих матеріалів та реклами, яка супроводжується звуковими чи світловими сигналами.

Також забороняється розміщувати рекламу на скляних (прозорих) поверхнях транспортних засобів, за винятком випадків, коли для цього використовуються матеріали, які забезпечують безперешкодний огляд з салону транспортного засобу.

 

 

Зрештою така реклама цілком законна, якщо всі вищевказані умови виконані. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 785 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 935 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1290 0