Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Останні новини України

pplus 24 червня 2021 08:45 175 0

Продаж землі: уряд вніс зміни до ведення держреєстру

За тиждень до запровадження ринку землі Кабмін вніс зміни до порядку ведення держреєстру речових прав на нерухоме майно.

Переважне право викупу землі отримають аграрії, які багато років працюють на ній

"Зростанню економіки сприятиме історична реформа, яку запустять уже через тиждень - ідеться про ринок землі. Сьогодні внесемо певні зміни в порядок ведення державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Це дасть змогу забезпечити повністю коректну процедуру продажу, правильне оформлення всіх відомостей у реєстрі", - повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Переважне право викуповування землі матимуть аграрії, які багато років працюють на ній. Усі угоди купівлі-продажу перевірятимуться на дотримання вимог закону, підсумував прем'єр.

У Кабміні планують нову реформу транспортної галузі

Так, на засіданні уряду 23 червня був схвалений законопроект щодо впровадження на всіх видах міського громадського транспорту єдиного електронного квитка.

Про це повідомили під час онлайн-трансляції засідання Кабміну в YouTube.

Документом пропонується внести зміни до Цивільного кодексу з метою визначення електронного квитка нарівні в паперовим в якості підстави для укладення договору на перевезення пасажирів і багажу.

Крім того, цим документом хочуть наділити Мінінфраструктури повноваженнями щодо затвердження форми, обов'язкових реквізитів та відомостей, які повинен містити проїзний документ, у тому числі електронний.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, очікуваними результатами його прийняття є створення умов для належного функціонування автоматизованої системи оплати проїзду в міському громадському транспорті.

При цьому є ризик, що органи місцевого самоврядування неохоче погодяться впроваджувати таку автоматизовану систему у зв'язку з необхідністю фінансування витрат на придбання серверного обладнання та встановлення програмного забезпечення.

У Мінекономіки видали новий прогноз економічного і соціального розвитку України в найближчі роки

Прогноз розроблений за базовим сценарієм на 2022-2024 роки, в який закладено подальше поступове прискорення економічного зростання, що вже очікується за підсумками 2021-го після значних втрат, які були через пандемію. Про це повідомляє Politeka.net з посиланням на сайт міністерства.

Так, середньомісячна зарплата українців за підсумками 2021 року складе 13 632 гривень, а до кінця 2022-го вона вже виросте до 15 258.

У 2023-му українці отримуватимуть за свою працю вже 17 159 гривень на місяць, а в 2024-му - зарплата "злетить" ще на дві тисячі та складе 19 063 гривень.

При цьому рівень безробіття населення у віці 15-70 років має скоротитися з нинішніх 9,2 до 7,5 відсотка у 2024-му. Зате щорічно на 2% повинна зростати продуктивність праці.

Індекс споживчих цін (тобто рівень інфляції) повинен буде щорічно скорочуватися на один відсоток з нинішніх 8,8% до 5,2% у 2024 році.

У водоймах усе частіше зустрічають екзотичних мешканців

У Дніпрі вперше зафіксовано спалах чисельності мшанки - колонії тварин, які утворюють величезні желеподібні кулі вагою до 6 кг.

Про це розповів директор Інституту гідробіології НАН України, доктор біологічних наук, професор Сергій Афанасьєв в інтерв'ю виданню "Вечірній Київ".

Він зазначив, що в озері Мартишев на Осокорках вчені менше ніж за 2 години зловили 25 сонячних окунів родом з Північної Америки. А в річці Прип'ять з'явилися сомики-кішки, яких раніше можна було побачити в океанаріумі або в США. Останні дуже ненажерливі, тому вчені радять ні в якому разі не випускати їх назад у воду.

Вчений зазначив, що будь-яку інвазійну рибу треба відпускати назад у воду. Але це не стосується ні сонячного окуня, ні амурського чебачка, ні ротана, ні сріблястого карася.

"Сріблястого карася, на мою думку, взагалі варто дозволити ловити в необмеженій кількості і в будь-який час. Адже він найбільш агресивний і небезпечний у водосховищах для наших аборигенних видів. Цей карась становить харчову конкуренцію багатьом цінним промисловим видам риби. Чим його більше, тим менше лящів і коропів", – зазначив Сергій Афанасьєв.

Під Києвом помітили дивні желеподібні кулі вагою до 6 кг. Виявляється, що це колонії мшанки чудової, які утворюють величезні "м'ячі". Мшанка родом з Північної Америки. В Європу вона потрапила в кінці XIX століття, а до нас - зовсім нещодавно з дельти Дунаю.

Прискорення по-українськи: Кабмін спрогнозував стрімке зростання комунальних тарифів у 2021 році

У 2021 році в Україні тарифи для населення на гарячу воду та опалення зростуть на 33%. Відповідні зміни схвалив Кабінет міністрів 31 травня.

Про це йдеться в Прогнозі економічного та соціального розвитку України на 2022–2024 роки. Його оприлюднили на сайті Мінекономіки, повідомляє 24 канал.

Прогноз розроблений за базовим сценарієм на 2022–2024 роки. До нього закладено подальше поступове прискорення економічного зростання, яке вже очікується за підсумком 2021 року після значних втрат, що були у 2020 році внаслідок пандемії COVID-19 у світі, зазначили в міністерстві.

Згідно з документом, тарифи зростуть:

у 2022 році - на 6%;

у 2023 році - на 5%;

у 2024 році - на 5%.

За прогнозом, тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення зростуть:

у 2021 році - на 20%;

у 2022 році - на 11%;

у 2023 році - на 5%;

у 2024 році - на 5%.

Окрім цього, утримання будинків, споруд та прибудинкових територій подорожчає:

у 2021 році - на 10%;

у 2022 році - на 10%;

у 2023 році - на 5%;

у 2024 році - на 5%.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 841 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1529 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1530 0