Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Останні новини України

pplus 22 червня 2021 08:45 176 0

Яка погода чекає на українців у липні

У липні погода буде більш  стабільною, ніж у червні. Температура повітря буде значно перевищувати норму.

Хоча у другому місяці літа буде більше опадів, ніж у першому, розповів директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда.

Денна температура повітря в більшості регіоні становитиме +27...+32 градуси. На Сході та Півдні буде більш спекотно. Протягом місяця там буде більш ніж +30 градусів.

Потужні дощі можливі на початку липня, в десятих числах та наприкінці місяця. Загальна кількість опадів у липні сягатиме 45–50 міліметрів.

Третій місяць літа розпочнеться зі значної спеки. Стовпчики термометрів триматимуться на рівні +33...+35 градусів. Хоча поступово до кінця серпня температура повітря знижуватиметься. Дощів у серпні обіцяють не так багато, на Сході вони будуть невеликими та короткочасними. Хоча в інших регіонах прогнозують рясніші опади.

Пільги в українців можуть забрати, надавши замість них грошові компенсації

Це передбачено законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пільг з оплати проїзду та інших пільг», який схвалив Кабінет міністрів і передав його до Верховної Ради, пише Finance.ua.

Законопроект передбачає, що тим, хто зараз їздить у транспорті безкоштовно, буде нараховуватися грошова компенсація. Визначати її розмір і порядок надання буде місцева влада. У законопроекті не вказано, скільки поїздок на місяць будуть компенсувати і якою приблизно сумою.

Також скасують обов'язкове пред'явлення посвідчень і безкоштовний проїзд за пред'явлення пільгового посвідчення, а також штрафи за невмотивовану відмову від перевезення пільговиків.

Монетизацію пільг можуть ввести для:

осіб з інвалідністю та тих, хто їх супроводжує;

реабілітованих осіб;

осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

жертв нацистських переслідувань;

військових, ветеранів війни та військової служби;

осіб з інвалідністю внаслідок війни;

батьків військовослужбовців, загиблих (зниклих безвісти) під час служби;

учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них;

осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;

ветеранів праці, осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;

багатодітних сімей та дітей з таких сімей.

Крім компенсації за проїзд, цим категоріям українців також можуть виплачувати грошову компенсацію за позачергову установку телефону, знижку на оплату комунальних послуг, позачергове користування всіма послугами зв'язку.

Якщо в Раді проголосують за законопроект, він набуде чинності 1 січня 2023 року.

Українців можуть змусити позбутися паперових паспортів

Так, у Верховній Раді зареєстрували новий законопроект, що стосується тотальної заміни документів у вигляді "книжечок" на ID-картки, передає "Обозреватель".

Експерти вважають, що країна поки ще не готова до таких змін. Українським ID-карткам далеко до європейських, адже в ЄС вони можуть акумулювати всю інформацію, в тому числі медичну та податкову. Тому перед тим, як відбирати паперові документи, потрібно зробити комфортним використання е-паспортів і для громадян, і для органів, які повинні їх приймати, вважають юристи.

За словами експертів, історія із заміною паспортів - це довгострокова епопея років на 10.

"На сьогодні є дві проблеми: велика кількість населення України і неможливість одночасно всіх перевести, а друга – це збереження всієї персональної інформації. Багато країн стикаються з тим, що дуже важко зберегти базу, щоб до неї ніхто не мав доступу", – зазначила юрист Злата Симоненко.

Також окремо стоїть питання, що робити із заміною паспортів жителям окупованих територій.

Зараз деякі з українців уже мають подібний документ, який можуть використовувати онлайн у додатку "Дія". Але разом з тим дещо доводиться все одно роздруковувати і носити з собою окремо. Коли видається картка, записуються первинні дані, і чіп не підлягає перезапису.

Зазначимо, згідно із законопроектом, в українців планують забирати "книжечки" після досягнення 25 або 45 років. Тобто тоді, коли громадяни зобов'язані вклеювати в паспорт свої нові фотографії

Постачальники видадуть у липні нові пропозиції щодо вартості газу

При цьому зміни тарифів торкнуться тільки тих сімей, які залишилися з місячними контрактами, пише "Обозреватель". Сезонні коливання не торкнуться споживачів з річними контрактами і, отже, фіксованою ціною на газ.

Прогнози експертів щодо того, як сильно зміняться тарифи, у бік збільшення або зменшення, різняться.

Наприклад, експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев вважає, що газ може незначно подорожчати. Головна причина - зростання цін на блакитне паливо на європейському ринку. Ще одна з причин полягає в тому, що Росія штучно обмежує постачання газу в ЄС, щоб утримувати високу ціну.

У той же час голова департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко, навпаки, вважає, що блакитне паливо в липні може незначно подешевшати. За його словами, "все залежатиме від Міненерго". Раніше розроблявся варіант зниження тарифу на 1 грн за кубометр. Зараз у Міністерстві подейкують про те, що потрібно дотримуватися європейських цін. При цьому на сильне зниження тарифу сподіватися не варто.

"Зараз я не бачу підстав, щоб значно знижувалися ціни. Так, буде нижчий тариф, але зроблять його тимчасово, може, на місяць", – заявив Попенко.

В Україні збираються підняти мінімальну зарплату

До парламенту ще минулого року було внесено документ Про внесення змін до Закону України "Про оплату праці" щодо підвищення розмірів заробітної плати. Однак тільки зараз його планують розглянути на засіданні профільного комітету.

Йдеться про проект Закону № 3013а.

Проектом пропонується внести деякі зміни до Закону "Про оплату праці". В першу чергу, передбачити, що розмір мінімальної заробітної плати встановлюється та переглядається залежно від зміни розміру фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Пропонується також встановити так, що розмір мінімальної заробітної плати не може бути зменшений у разі зменшення фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

До всього іншого автори документа хочуть встановити, що до мінімальної заробітної плати не включаються різні доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати, доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я, за роботу в нічний і понаднормовий час, роз'їзний характер робіт, премії та інші аналогічні виплати.

Автори хочуть відновити скасовані раніше норми законодавства про оплату праці, а це дозволить підвищити загальний розмір заробітної плати працівника.

В Україні вступає в дію важливий закон, що стосується змін щодо обліку трудової діяльності громадян

Так, з 10 червня скасовуються паперові трудові книжки. Відтепер цей документ буде тільки в електронному варіанті. Про нововведення "Пенсійному кур'єру" розповів голова Пенсійного фонду України Євген Капінус.

Найголовнішою перевагою електронної трудової книжки є те, що пенсію тепер призначатимуть автоматично і вже не доведеться особисто звертатися до Пенсійного фонду.

На сьогодні для електронної форми вже подано понад 650 тис. сканованих документів про трудову діяльність.

"Але з 10 червня - це вже не бажання, а обов'язок. Тепер роботодавці повинні надавати відомості, що містяться в паперових трудових книжках про трудову діяльність своїх працівників, для внесення їх до Реєстру... Це можуть робити не тільки роботодавці, а й безпосередньо громадяни, які мають на руках трудову книжку і кваліфікований електронний підпис", - пояснив голова ПФУ.

Електронна трудова книжка нічим не буде відрізнятися від паперового аналога і буде містити ту ж саму інформацію - про стаж, прийом на роботу, переведення і звільнення, заохочення і нагородження і т.д.

Переглянути свою е-книжку можна на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (pfu.gov.ua) у своєму особистому кабінеті. Якщо в людини виникають будь-які питання, тут же, на порталі, можна подати звернення. Також можна телефонувати на "гарячу" телефонну лінію ПФУ: 0800503753, 044281 08 70, 044 281 08 71.

Також Капінус пояснив, чи впливає наявність електронної трудової книжки на процедуру виходу на пенсію.

"Безперечно, введення цього документа полегшить життя майбутнім пенсіонерам: електронна трудова книжка дасть можливість при досягненні людиною пенсійного віку призначати їй пенсію автоматично, що позбавить від необхідності особисто відвідувати органи ПФУ".

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 841 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1529 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1530 0