Новини з 1996 року

Операція "Декомунізація": 8 березня та 9 травня незабаром можуть лишитись свого святкового статусу

Андрій Михайленко 27 січня 2017 16:35 2014 0

У рамках сучасної гібридної агресії Росії проти України, яка зачіпає історію та культуру, необхідно позбуватися радянського спадку у цій сфері.

Сучасний український календар наповнений новими національними святами. Однак при цьому залишаються старі, радянські, від яких, на думку історика, потрібно позбавлятися.

9 травня і 8 березня можуть незабаром бути позбавлені свого святкового статусу - законопроект «Про державні свята в Україні» вже розроблений і найближчим часом буде виставлятися на громадське обговорення це питання.

Про це заявив журналістам директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

"Головним завданням у цьому напрямку буде, дійсно, впорядкування цих свят, тому що у нас календар наповнений якимись новими українськими національними святами, а старі радянські свята все одно залишаються. Усе це потребує певного впорядкування. Я думаю, що цього року депутати підтримають нашу ініціативу і ухвалять цей закон", - каже історик.

"Я думаю, що нам не варто говорити про таке державне свято, як 1 травня. Також поступово і точно треба переводити акцент з 9 травня на 8 травня. Також я переконаний, що не варто робити державним і святковим днем 8 березня.

На держаному рівні повинні відзначатися, напевно, лише ті свята, які відзначають події, що були переломними, надзвичайно важливими для України як держави, – День незалежності, День Конституції... а не якісь свята, які залишилися нам у спадок від радянського минулого.

Великою перемогою для нас було те, що Україна спокійно позбулася 23 лютого. Це свято вже майже зникло, і показником того є бізнес і комерція, які теж переорієнтувалися. Тобто 14 жовтня абсолютно поступово витісняє те, що стосувалося 23 лютого.

Читайте також: Як виглядатиме пам'ятник Небесній сотні та Героям АТО - так і не визначили

З часом 14 жовтня повністю приживеться, і буде саме тим днем, коли ми будемо згадувати захисників України, захисників у широкому сенсі", - так В'ятрович описує процес українізації свят та річниць.

 

 

 

 

 

 

Теги: Історія КременчукаЖиття Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2467 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 2930 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3370 0