Новини з 1996 року

Олександра Олеся перепоховають у Києві 29 січня

Юлія Билина 27 січня 2017 13:15 773 0

На День Героїв Крут.

Перепоховання останків українського письменника Олександра Олеся і його дружини у Києві відбудеться 29 січня. Про це розповів міністр культури України Євген Нищук. 

«29 січня, у День пам’яті Героїв Крут, відбудеться перепоховання останків Олександра Олеся», – сказав він Радіо "Свобода".

За словами міністра, панахида відбудеться у Володимирському соборі о 12:00, очолить її предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет, а о 13:30 на Лук’янівському кладовищі відбудеться громадське прощання.

Нищук також повідомив, що під час обговорення місця перепоховання останків Олександра Олеся розглядався варіант перепоховання на Байковому кладовищі, але з огляду на можливість перепоховання у майбутньому інших видатних українських особистостей вирішили, що перепоховання буде на Лук’янівському кладовищі.

За словами Нищука, на цьому кладовищі планують створити алею почесних перепоховань або пантеону видатних особистостей.

Як відомо, сьогодні останки Олеся і його дружини доставили в Україну.

Читайте також: В неділю в Кременчуці відбудеться смолоскипна хода з нагоди річниці бою під Крутами. АФІША

Останки похованих на Ольшанському цвинтарі Праги Олександра Олеся та його дружини Віри Кандиби ексгумували 3 січня 2017 року. Ексгумація була спричинена особливостями чеського законодавства: за місце поховання померлого потрібно сплачувати ренту, і родина чоловіка, який це робив і тим отримав на могилу право власності, вирішила після його смерті поховати його на тому місці.

За інформацією Товариства охорони українських поховань, у Чехії є близько 200 могил видатних українців, близько трьох десятків із них у критичному стані й потребують догляду.

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2615 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3076 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3518 0