Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Олівець для очей: цікава історія

pplus 24 червня 2021 07:20 156 0

Азія, Африка, Єгипет, арабські країни, Індія і ще кілька племен використовували і продовжують підводити очі каялом. До речі, вважається, що він відомий з 3-4 тисячоліття до нашої ери.

Каял — контурний м'який косметичний олівець для підводки очей, в традиційний склад якого входять натуральна сажа або подрібнені мінерали та антисептичні речовини рослинного походження.

Спочатку ним користувалися знатні дами Єгипту, а трохи пізніше й чоловіки вирішили не відставати. Після початку активної торгівлі ідея підводити очі прижилася навіть у тих країнах, де раніше ніхто про таке й не думав.

Навіщо люди використовували каял

Робилося це для захисту від Сонця — такі собі допотопні сонячні окуляри, нібито чорні кола навколо очей притягують на себе жар і світло, і люди не так страждали (хоча це помилкове твердження) від яскравого світла та інших радощів тропічного і субекваторіального клімату.

А ще такий макіяж вважався оберегом від напасті і різних капосних духів.

Забобони поширюються з космічною швидкістю і незабаром левова частка арабського світу від немовлят до людей похилого віку підводили очі каялом, а іноді креслили вертикальну лінію уздовж підборіддя.

До речі, в Індії каял робився з товченої деревини сандалу, тому точка у жінок на лобі — червоного кольору. А ось у 2010 році вчені Лувру вирішили досліджувати єгипетський каял. Виявилося, в ньому непристойно багато свинцю. Такий собі оберіг.

А якщо поцікавитися питанням, що з'явилося раніше: виразні очі, підфарбовані сурмою, або алкоголь, то відповідь буде — фарба для очей.

Слово алкоголь — походить від того ж арабського al-kuħl, що перекладається, як "порошкоподібна сурма". З 12 століття так позначалися всі продукти сублімації. Через якихось сто років уже вікінги, слідом за бедуїнами і піратами, стали підводити очі, щоб і валькіріям сподобатися, і ворогів налякати, ну і позначити свій статус мандрівника.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 837 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1526 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1526 0