Новини з 1996 року

Обвал цін: у Кременчуці очікується стрімке подешевшання полуниці

Валерія Макряшина 28 травня 2019 10:55 705 0

Оптова ціна на полуницю може вже до середини тижня опуститися нижче одного долара за кг у південних регіонах країни і продовжить знижуватися.

Поліпшення погодних умов у південних регіонах України може призвести до різкого зниження середніх цін на суницю садову (полуницю) в південних регіонах країни. Про це EastFruit повідомляють виробники ягоди з Херсонської та Миколаївської областей.

У цих регіонах очікується підвищення середньодобової температури до 28-30 градусів за Цельсієм, що призведе до прискорення дозрівання суниці й підвищення її пропозиції на ринку.

Якщо минулого тижня середні оптові ціни на суницю садову в Україні не опускалися нижче 35-40 грн/кг ($1,33-1,52 кг), то вже до кінця дня в неділю вони почали знижуватися в південних і східних регіонах країни. Зокрема, з'явилися пропозиції суниці навіть дешевше 30 грн/кг ($1,14 за кг). Аналітики вважають, що оптова ціна на суницю садову може вже до середини тижня опуститися нижче одного долара за кілограм у південних регіонах країни і продовжить знижуватися.

Певну підтримку цінам надають несприятливі погодні умови в західних регіонах країни, де тривають проливні дощі. Вони не тільки відтягують початок сезону дозрівання ягоди, але й призводять до втрати частини врожаю. Виробники суниці на Закарпатті змушені збирати ягоду по щиколотки у воді.

Внаслідок цього в центральних регіонах України в даний час домінує ягода з південних регіонів, у той час як постачання із Закарпаття помітно знизилися.

Зазначимо, що в умовах нестабільної погоди у виграші ті фермери, які вирощують суницю садову в закритому грунті.

Крім зниження ризиків негоди, виробники також можуть забезпечити більш високу якість ягоди, знизити витрати на захист від шкідників і хвороб, збільшити середню врожайність і отримати продукцію раніше за інших.

Однак головним фактором успіху є, звичайно ж, якість продукції – в умовах, коли ринок насичений пропозиціями, оптовики та мережі супермаркетів вибирають більш якісну продукцію. Інші ж змушені стимулювати продаж лише одним способом – зниженням цін, тобто зниженням власного доходу.

Очікується, що постачання на ринок суниці з відкритого грунту з центральних регіонів України почнеться вже в кінці поточного тижня, а це призведе до ще більш істотного зниження цін на ягоди. На цьому ж тижні почнеться заморозка ягоди і закупівля суниці для потреб інших видів переробки.

Враховуючи прогнозований високий попит на українську ягоду в Європі в новому сезоні й розширення географії експорту українських заморожених ягід, початок сезону переробки повинен сприяти утриманню цін на більш-менш прийнятному для фермерів рівні.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 673 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1066 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 1011 0