Новини з 1996 року

Нововведення для кременчуцьких водіїв: втрачені водійські права можна буде швидко відновити онлайн

Людмила Скачко 05 лютого 2020 17:40 334 0

Як повідомляють у прес-службі МВС, сьогодні, 5 лютого, було презентовано новий е-сервіс, у якому можна здійснити онлайн-замовлення для заміни посвідчення водійських прав через електронний кабінет водія.

Якщо ж ви втратили чи, може, у вас вкрали водійські права, то це вже й не така велика проблема. Відновити їх можна, не виходячи з дому. Для цього потрібно лише зареєструватися в особистому кабінеті користувача.

Увійти до е-кабінету водія можна за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), який дуже зручно отримати на чип своєї ID-картки, а також через Bank-id та Mobile-id.

Таким способом зберігається дорогоцінний час та сили, не потрібно бігати по автошколах чи інших кабінетах, щоб відновити права.

У міністерстві зазначили, що громадянам необхідно тільки прийти на 2 хвилини в територіальний сервісний центр МВС, зазначений у електронній заяві, та забрати вже готове посвідчення водія.

Можливо, що трохи пізніше такі ж самі "махінації" можна буде робити й зі свідоцтвами про реєстрацію ТЗ й не тільки.

"Громадянин отримує відповідне сповіщення у випадку успішної перевірки поданої заяви та документів за всіма передбаченими державними реєстрами і базами. Відмовлення в наданні послуги можливе з ряду причин, що передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2019 № 946, яка вносить зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами", - йдеться в повідомленні.

За допомогою онлайн-сервісу можна замовити:

- обмін посвідчення водія в разі заміни персональних даних;

- отримання посвідчення водія замість втраченого, викраденого або зіпсованого;

- заміну посвідчення водія, виданого особі вперше, після закінчення строку його дії (за умови вчинення особою протягом двох років з дня видачі посвідчення водія не більше 2 адміністративних порушень ПДР).

Алгоритм отримання послуги:

- після авторизації в ЕКВ особа подає заяву в електронній формі;

- до заяви громадянин додає електронні копії документів, що підтверджують зміну персональних даних (за потреби), довідки з поліції (за потреби) і чинної медичної довідки форми 083/о;

- заява підписується кваліфікованим електронним підписом (КЕП) особи.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 790 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 937 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1292 0