Новини з 1996 року

Новий портал дозволить українцям стежити за бюджетними витратами і боротися з корупцією

Віктор Крук 08 червня 2016 12:00 897 0

Українці зможуть стежити за бюджетними витратами, збирати докази зловживань і швидко переводити боротьбу з корупцією в правове поле.

Активісти громадської організації «Має бути» створили ще одну антикорупційну платформу – пошуково-аналітичну систему .007, мета якої – спростити пошук і візуалізацію відкритих даних про фінанси України, повідомляє Тиждень.ua.

За допомогою цієї системи, яка під силу навіть не дуже підкованим у фінансах громадянам, можна стежити за бюджетними витратами, збирати докази зловживань і швидко переводити боротьбу з корупцією в правове поле.

Система використовує дані, що перебувають у відкритому доступі на державних порталах, таких як EDATA, ЄДР, Держстат і переводить їх у такий вигляд, щоби звичайна людина могла їх краще зрозуміти. На порталі є кілька модулів – пошук по транзакціях казначейства, моніторинг фінансової звітності розпорядників державних коштів, аналіз даних з різних джерел (про загальний обсяг угод з використанням бюджетних коштів, про чисельність населення, про чисельність розпорядників бюджетних коштів тощо).

За допомогою .007, за задумом активістів, українці зможуть контролювати цільове використання бюджету, журналісти і детективи – економити час на розслідування, бізнес – моніторити оплату контрактів і ціни на товари і послуги.
Ресурс безкоштовний.

Теги: 2607

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 677 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1070 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 1015 0