Новини з 1996 року

Не взяли гріх на душу. Колегія суддів Октябрського суду оголосила самовідвід у справі кременчужан

Олександр Курилов 30 листопад 2017 18:52 2128 0

Колегія суддів Октябрського районного суду Полтави сьогодні оголосила про свій самовідвід у  продовженні розгляду справи кременчужан , яким  без належних доказів інкримінують  скоєння вбивства міського голови Кременчука Бабаєва та судді Лободенка.

Серед обвинувачених - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит"  Олександр Мельник, проти якого взагалі  немає жодних доказів провини, окрім неправдивої заяви, вибитою фізичною силою в одного з обвинувачених. 

З таким результатом закінчився початок вже четвертого, підготовчого засідання  цього процесу, який мали проводити троє нових  визначених суддів. Тож мав бути четвертий розгляд, але…

Про свій самовідвід судді оголосили першими й далі прийом клопотань було припинено, розповідає «Програмі плюс» репортер телекомпанії «Візит» Альона Івко.

«Самовідвід оголосила колегія суддів, яка раніше відмовилися розглядати акт обвинувачення стосовно обвинувачених. Ці судді вимагали, аби прокуратура виправила в цьому акті обвинувачення  помилки.

Натомість, Апеляційний суд Харкова ухвалив цей акт розглянути. Однак судді Октябрського суду оголосили про самовідвід», - зазначила репортер «Програмі плюс».

За її словами, відповідь на запитання, що буде далі з розглядом, стане відомою після того, як справа кременчужан потрапить на новий суддівський електронний розподіл. Коли саме такий відбудеться – невідомо.

Як повідомляла раніше «Програма плюс», 2  вересня 2014 р міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення у суді розпочато у 2015 році. Й перший такий розгляд відбувся у  Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року у присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження, і справа була передана для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова у можливій причетності до злочину. 

Натомість, Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно, таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи, прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, окрім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про свій самовідвід.

Натомість, розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт звинувачення проти затриманих до прокуратури на виправлення помилок, а сьогодні теж оголосила про свій самовідвід у новому розгляді.   

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2788 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3256 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3702 0