Новини з 1996 року

Не всі мешканці Кременчука довіряють своєму сімейному лікарю. Обирають приватні клініки

Валерія Макряшина 04 лютого 2019 10:15 1132 0

Уже більше року в Україні, зокрема в Кременчуці, активно діє медична реформа на рівні первинної медичної допомоги. З квітня 2018 року розпочалася кампанія «Лікар для кожної сім’ї», у межах якої кожен міг обрати собі лікаря та підписати з ним декларацію.

Протягом року жителі Полтавщини уклали майже мільйон декларацій із сімейними лікарями, але чи кожен з них упевнений у професіоналізмі обраного медика? Це вирішила з'ясувати "Програма Плюс".

У мережі Facebook було проведено відповідне опитування, в якому взяли участь 119 кременчужан. На питання: "Чи довіряєте ви своєму сімейному лікарю?" лише 29 містян відповіли "Так", більшість (44 кременчужан) віддали перевагу лікарям, які надають медичні послуги в приватних клініках. Були й такі (41 людина), які обирали сімейного лікаря серед тих, які були вільні та до яких були місця. 

Татьяна Мельник: "Лікарі вже були всі зайняті. Залишилися два - зі стажем 45 і 4 роки. Обрала молоду. Зайшовши до кабінету, пожаліла... Доброзичливості - нуль, як і професіоналізму".

Але з 10 січня 2019 року всі ліміти стосовно кількості декларацій прибрали, тож наразі лікарі мають технічну можливість укладати декларації понад оптимальну кількість.

"Програма Плюс" провела опитування й серед пацієнтів місцевих амбулаторій. Звісно, більшість з них - пенсіонери, яким у медичному обслуговуванні важливо передусім те, як до них ставиться лікар та як намагається допомогти. Кожному другому кременчужанину при виборі сімейного лікаря важливий його професіоналізм та досвід. 

Серед опитаних майже кожен із них добре знайомий зі своїм сімейним лікарем та надає про нього схвальні відгуки. Але були й такі, які не досить задоволені як своїм лікарем, так і його ставленням до проблеми пацієнта. 

Можливо, саме це й підштовхує містян звертатися по медичну допомогу до приватних клінік. Кременчужанка Наталія зазначила, що спеціалісти в приватних клініках пропонують більш якісні послуги за рахунок сучасного технічного оснащення.

Медики в приватних клініках, на відміну від державних лікарень, можуть працювати, впроваджуючи інноваційні методи лікування, та й стерильність, звісно, в цих установах значно відрізняється. Порівняти тільки процедури забору крові. Втім містяни додають, що чи не єдиним мінусом приватних клінік є той факт, що лікування там занадто дороге.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 465 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 850 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 803 0