Новини з 1996 року

Не Умань. Єврейський проект у Кременчуці на Озерному буде як у Гадячі. Поруч з православним - комісія

Олександр Курилов 08 квітня 2021 14:45 406 0

Новий культовий єврейський релігійний центр, який з'явиться на старому кладовищі, що на артскладах, буде приблизно таким, який будується в Гадячі, де похований  цадик  Шнеур-Залман з Ляд - один з відомих діячів хасидизму.

Однак у Кременчуці культовий єврейський центр буде розташовано на старому єврейському кладовищі, на якому похована донька цадика Нахмана.

Й це засідання тимчасової робочої групи виконкому, яка розглядає питання будівництва культового єврейського центру, який планується спорудути в мікрорайоні Озерний.

Отже, присутні почули, що детальний план старого кладовища з культовою спорудою вже виготовлений  інститутом "Діпромісто", зі змінами від 12 лютого 2021 року

Пояснення від депутата міської ради Шварцмана, який розповідав про уманського цадика Нахмана, – таким способом вирішено зробити Кременчук містом, привабливим для туристів, та залучити  до міста інвестиції.

Й тут приклад – Гадяч, де похований цадик  Шнеур-Залман з Ляд (Альтер–ребе), який вніс філософію у хасидизм.

Щодо Кременчука, то тут, за твердженням депутата міськради Шварцмана, й це загальновідомо, похована донька іншого цадика – Нахмана.

Й ідея кременчуцька – це дещо повтор з Гадяча, й пояснення депутата  Шварцмана – це не його бізнесовий проект, але гуманітарний перш за все.

Загалом цікава наполеглива пропозиція депутата до опонентів - поїхати в Гадяч і  подивитися, як  там усе відбувається.

Інше, про що Ігор Шварцман заявив, – якщо місто до такого проекту не готове, то...

Ще від нього – цікаві заяви, що караїми це євреї.

Остаточне пояснення депутата-ініціатора - насправді нікому не відомо, в якому саме місці кладовища похована дочка цадика Нахмана - Сара, праведна душа, як кажуть відомі джерела. 

Звідси й усе, що стосується паломників – прийдуть вони чи ні в Кременчук, поки що сказати неможливо.

Однак комплекс буде з міквою, де хасиди можуть обмитися перед молитвою, кошерною їдальнею…

Останнє, за словами депутата Шварцмана, тепер, аби можна було збирати кошти для проекту, а все оплачуватимуть іноземні фонди, слід виділити землю й починати втілювати в життя задумане.

На завершення слід додати, що єврейський проект - не один, який планується втілити в життя на території мікрорайону Озерний, на колишньому кладовищі.

Ще є інший проект, уже УПЦ Московського патріархату, представники якого хочуть збудувати на православній частині кладовища свою церкву.

Будуватимуть на залишках фундаменту церкви, яка колись на цьому місці була, й слід так розуміти, що старе кременчуцьке кладовище дуже скоро стане великим будівельним майданчиком.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2750 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3219 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3659 0