Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Не суд, а знущання над правосуддям. Кобеляцький районний суд і розгляд справи кременчужан

Олександр Курилов 14 червня 2021 20:26 1031 0

Це відома справа – стосовно кременчуцьких подій семирічної давнини та обвинувачених по ній кременчужан, яким інкримінують вбивство колишнього міського голови та судді.

Судовий процес, який триває вже сьомий рік і який тепер продовжиться в Кобеляцькому районному суді, – навряд чи буде справедливим і безпристрасним.

У цій справі, за якою вже сьомий рік перебуває в СІЗО керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник, не вистачає доказів винуватості затриманих, а тому суд триває, триває і триває.

А тепер слухання по кременчуцьких подіях семирічної давнини знову почали з минулої п’ятниці вже в Кобеляцькому районному суді.

Але з того, як почали, а все це фіксувалося на відео, – передбачення тільки одне.

Цей розгляд навряд чи буде чесним, професійним та безстороннім.

Усе буде навпаки.

Із самого початку судове засідання розпочалося без участі захисника одного з обвинувачених, бо того захисника своєчасно не повідомили.

При цьому суд не відклав засідання і не забезпечив обвинуваченого Куника іншим захисником, але продовжив судове засідання.

Одна із суддів постійно втручалася в дії головуючого, перетворюючи все дійство в якусь балаканину, а головуючий не міг зупинити свою колегу.

Далі суду був заявлений відвід з підстав того, що одна суддя була помічником у цій справі ще у 2016 році.

Представник Феміди раніше брала безпосередню участь у цій справі, знаходилась на судовому засіданні, брала участь при допиті обвинувачених, потерпілих, свідків, експертів, спілкувалася з присяжними, формувала справу, готувала проекти рішень та інших документів.

Головуючий у справі також був помічником судді апеляційного суду, який брав участь у цій справі, надавав дозволи на проведення слідчих дій, а третя суддя була з самого початку в колегії суддів у 2015 році й за її участю відбувалося порушення прав підзахисних.

Гірше, що судді відмовилися надати пояснення з приводу заявленого відводу, але просто відмовили в такій заяві.

Ще з того, що можна зрозуміти, – судді в нарадчій кімнаті знаходилися менш ніж пів години, але, певно, їм вистачило часу, щоб ознайомитися з 90 томами справи.

І звісно, навряд чи хтось із суддів хоча б прочитав заяви захисників, їх клопотання, в яких вказується про відсутність ризиків та документи щодо характеристики підзахисних.

Судді продовжили термін тримання під вартою обвинуваченим ще на 60 діб і, здається, що це було заздалегідь узгоджене рішення з прокурорами, з головою суду, з керівництвом суду апеляційної інстанції…

Й продовження строку тримання ще на 60 днів означає, що обвинувачені знаходитимуться під вартою вже 6 років і 11 місяців.

Інше з того, що вразило, – це те, що саме засідання суду відбувалося з порушеннями всіх прав затриманих, з викликами швидкої обвинуваченому Олександру Крижановському й нічим не вмотивованими відводами захисникам.

Й усе це – буквально з самого зранку й до пізнього вечора.

І з огляду на те, як відбулося перше засідання, на якому обвинуваченим продовжували термін тримання під вартою, вже можна зрозуміти, що буде далі.

А буде все, що тільки можна уявити, тільки навряд чи хто зможе сказати про безпристрасне, професійне й безстороннє судове засідання.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але й він майже через три роки оголосив про самовідвід

Справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, почав розглядати знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави, який повернув змінений обвинувальний акт прокурору. Після розгляду апеляції прокурора в Полтавському апеляційному суді ухвалу Ленінського райсуду скасували, а дану кримінальну справу передали в Крюківський районний суд міста Кременчука. Трохи згодом двоє із суддів колегії, включно з головуючим, заявили про самовідвід

Розгляд цієї справи було передано до Шишацького районного суду, але головуючий суддя також оголосив про самовідвід у новому розгляді.  

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 841 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1529 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1530 0