Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Нацбанк лібералізував валютний ринок для покупців валюти, банків, експортерів та інвесторів

Віктор Крук 09 червня 2016 13:00 742 0

Національний банк учора на своєму сайті оприлюднив постанову №342, якою пом'якшив низку валютних обмежень для експортерів, вкладників банків, інвесторів та простих українців, які купують долари чи євро у пунктах обміну. Ця постанова набрала чинності сьогодні, 9 червня, і діятиме до 14 вересня.

Причиною поступової лібералізації адміністративних обмежень на валютному ринку Нацбанк називає «стабілізацію ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках» - з середини березня пропозиція валюти на міжбанку перевищувала попит, і НБУ викупив $953 млн для поповнення золотовалютних резервів.

Отже, що цією постановою лібералізовано на валютному ринку?

Для покупців валюти підвищений ліміт продажу валюти у банках.
Тепер одна людина може витратити на купівлю доларів або євро відразу 12 000 грн. (було 6 000 грн.). Отже, тепер за один раз можна придбати близько $450 (при курсі 25,20 грн./долар).
При купівлі валюти, як і раніше, доведеться показати паспорт, але знімати ксерокопію з нього касир уже не буде.

Для вкладників валютних депозитів НБУ подвоїв максимальну суму, яку вони можуть переводити в готівку - з 50 000 грн. на добу до 100 000 грн. Крім цього, повністю відмінили обмеження на обсяг видачі готівки в гривні, яка становила 500 000 грн. на добу.

Банки та інші фінустанови тепер зможуть змінювати курс купівлі та продажу іноземної валюти протягом робочого дня. Також дозволено встановлювати різні курси купівлі та продажу іноземної валюти в пунктах обміну, розташованих за різними адресами. Крім того, Нацбанк дозволив банкам проводити конвертацію однієї валюти в іншу за власним комерційним курсом, а не за офіційним курсом НБУ. Тобто у банку можна буде обміняти долар на євро чи іншу валюту без проміжного обміну на гривню.

Для підприємств-експортерів розмір валютної виручки, яка підлягає обов'язковому продажу, зменшили з 75% до 65%, що може призвести до зменшення загальних обсягів пропозиції валюти на ринку.

Іноземним інвесторам НБУ дозволив виплату дивідендів за 2014-2015 роки з 13 червня. Повернути їх зможуть емітенти корпоративних прав або депозитарна установа, яка обслуговує рахунок у цінних паперах іноземного інвестора, або безпосередньо сам іноземний інвестор.

Теги: 2617

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

ПРОГРАМА ТЕЛЕПЕРЕДАЧ НА 29 ЛИПНЯ 0 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 923 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1633 0