Новини з 1996 року

Нардепи ускладнили процес купівлі товару в інтернет-магазинах Китаю

Валерія Макряшина 08 грудня 2017 13:33 1704 0

Одним із найважливіших соціально-економічних викликів та стримуючих факторів, які постали сьогодні перед нашою державою, є надзвичайно низький рівень доходів та, відповідно, низька купівельна спроможність населення. 

Вирішити цю проблему українціям дуже допомагає купівля товарів в іноземних інтернет-магазинах, однак наші вельмишановані народні депутати вкотре хочуть позбавити нас такої можливості.

Для початку згадаємо, які правила діяли раніше. Нормами Митного кодексу передбачалося, що громадяни України могли без внесення митних платежів отримувати посилки з-за кордону, в тому числі і через поштово-логістичні служби, товари на загальну суму до 150 євро в день. Також була можливість без сплати мит і ПДВ один раз на добу завозити в Україну для особистого користування, у ручній поклажі або багажі, сушею чи морем вироби на суму до 500 євро та вагою до 50 кілограмів. Це обмеження не стосувалися повітряного транспорту і не поширювалися на підакцизні товари (алкоголь, тютюн) й особисті речі. 

Що зміниться? Згідно з прийнятими змінами в митному законодавстві, Рада ввела обмеження на безподаткові пересилання товарів фізичним особам у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

Відповідно до цих обмежень, протягом одного календарного місяця можна купувати в інтернет-магазинах чи інтернет-майданчиках максимум три товари сумарною фактурною вартістю до €150, тоді як, починаючи з четвертої посилки, вони вже будуть обкладатися податком, митом і акцизом. 

За кожну четверту і кожну наступну посилку, отриману протягом місяця від зарубіжних інтернет-магазинів, українцю доведеться сплатити податок у розмірі 20 % від вартості товару.

Вести облік, скільки посилок отримав той чи інший громадянин, буде спеціальна інформаційна система, створена при Державній фіскальній службі України (ГФС). При цьому в Мінфіні запевняють, що контроль кількості посилок планується здійснювати не на самому кордоні, щоб не створювати черги, а вже на території країни — кур’єрськими службами через запит ГФС.

Хто займатиметься ідентифікацією одержувачів, поки не зрозуміло. Можливо, цей обов’язок буде покладено на митницю або на поштову службу. Перевірку проводитимуть за паспортом або за ідентифікаційним кодом, оскільки дані паспорта можуть змінюватися

Чиновники стверджують, що прийняте нововведення не повинно торкнутися звичайних громадян, так як трьох покупок у місяць для людини цілком достатньо. У той час як зараз недобросовісні імпортери з метою отримання надприбутку щодня ввозять товар без сплати ПДВ та мита 

Певна логіка в заявах чиновників є. Тим не менш фахівцці вважають що оновлений закон має чимало підводних каменів і завдасть складнощів мільйонам простих громадян. Є вірогідність, що зміниться швидкість роботи митниці, адже кожну посилку доведеться перевіряти: яка вона за рахунком, скільки до цього завозив товару одержувач. Це призведе до того, що люди будуть тижнями чекати оформлення товару. 

Цікаво, що багато магазинів провозять свої партії товарів тишком-нишком, однак при цьому активно лобіюють цей закон, аби прості громадяни не склали їм конкуренції.

 

Читайте також: Рада ввела обмеження на безмитне ввезення товарів через кордон

 
 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 676 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1069 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 1014 0