Новини з 1996 року

Нардеп-мажоритарник від Полтавщини пропонує скоротити райони в області: залишаться чотири

Валерія Макряшина 26 жовтня 2018 08:29 767 0

Утворити 4 райони замість існуючих 25 – такий новий адміністративно-територіальний устрій Полтавщини запропонувала група нардепів і зареєструвала відповідний законопроект «Про створення, ліквідацію та зміну меж районів Полтавської області».

Одним із його авторів є нардеп-мажоритарник від Полтавщини Андрій Река. Відповідно до законопроекту, в Полтавській області має лишитися лише 4 райони: Полтавський, Кременчуцький, Миргородський та Лубенський.

Існуючі райради та РДА з їхніми структурними підрозділами, а також районні підрозділи центральних органів влади пропонується ліквідувати. Оскільки, об’єднані територіальні громади , там де вони створені, перебрали на себе майже всі повноваження, які були в компетенції районних рад, пише видання "Зміст". 

«Район як адміністративна одиниця, нікому не буде потрібна. Вони вичерпали себе та свої повноваження. Все буде в громадах», – коментує Андрій Река.

Радник Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Ісип наголошує, що запропонований поділ є логічним продовженням реформи децентралізації. Адже основою територіальної організації влади є створення громад, які об’єднуються з 2015 року.

Після створення громад у цих районах, повноважень у райрад та РДА – обмаль.

«А система дуже громіздка, фінансово ємна, оскільки райрада, РДА в кожному районі коштує солідну суму, яку можна витратити на дороги, школи, охорону здоров’я тощо, ніж утримувати таку армію чиновництва. Наприклад, уявіть, утримання райради коштує близько 5 млн грн/рік, а тепер помножте на 25 районів та на 25 областей. Плюс ще й райдержадміністрації».

У той же час, адміністративний рівень регіону та області ніхто не зачіпатиме. Все буде чітко розписано: органи місцевого самоврядування, тобто громади, стають базовим рівнем, кожна з яких матиме рівні права та можливості.

«Зрозуміло, що без субрегіонального рівня, складно буде. Тому між громадами й областями будуть райони, але всього 4», – пояснює Олександр Ісип.

Нардеп Андрій Река оцінює шанси на прийняття законопроекту на 100 відсотків та планує, аби Верховна Рада ухвалила його до для місцевого самоврядування – до 7 грудня.

«Ще не зустрів жодного депутата, який би сказав, що це не потрібно. Я хочу, керівництво області підтримує, щоб усе почалося з Полтавщини», – зазначає Андрій Река.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2526 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 2987 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3427 0