Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

На Полтавщині знайшли сумчастий гриб, занесений до Червоної книги України. ФОТО

Іона Харченко 03 травня 2019 11:35 1207 0

Останнім часом особливої актуальності набувають дослідження, пов’язані з виявленням та збереженням рідкісних та зникаючих видів, у тому числі й грибів.

Нещодавно працівники науково-дослідного відділу Національного природного парку «Нижньосульський» в межах гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Рогозів кут» виявили рідкісний сумчастий гриб – зморшок степовий (лат. Morchella steppicola). Цей гриб занесено до Червоної книги України та до червоних списків багатьох країн. Про це повідомляють на сайті парку.

Вперше його на території України знайшов видатний ботанік, академік НАН України, завідувач кафедри нижчих рослин Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка, професор Дмитро Зеров у 1930 році в околицях міста Карлівка Полтавської області.

Від інших видів зморшок степовий відрізняється морфологією шапинки, зокрема комірок. Вони вузькі, глибокі, неправильної форми, звивисті з перетинками, горбкуваті по краю, брудно-буровато-сірого кольору. У молодому віці ребра комірок розташовані так близько, що шапинка має мозкоподібний вигляд. Ніжка суцільна, порожнина в ній не утворюється. Пізніше, коли плодове тіло розростається, в ніжці утворюються невеликі порожнини, а зовні вона частіше ребриста.

Взагалі зморшки заслуговують на те, щоб їм присвятити окрему книгу – стільки цікавого й невідомого приховують вони про своє життя. Ось що пише про них російський письменник В. Солоухін у своїй книзі «Третє полювання»: «Зморшок для мене - дещо таємниче. Гадаю, що цей гриб, як папороть або хвощ, – залишок інших епох, іншого стану землі. Недарма він росте одночасно з цвітінням вовчого лика, реліктового викопного чагарника».

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 784 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1472 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1479 0