Новини з 1996 року

На базі муніципальної поліції у Кременчуці створять муніципальний спецназ? Про бронежилети і шокери

Олександр Курилов 27 вересня 2018 09:25 1432 0

Кременчуцькі чиновники запланували ввести додаткові заходи безпеки у 2019 році для гостей та учасників сесій міськради, засідань міськвиконкому, які проходять в адмінбудинку мерії, що на площі Перемоги.

Цих громадян, які йдуть до мера чи його заступників,  зустрічатимуть, супроводжуватимуть і контролюватимуть уже не просто працівники комунального підприємства «Муніципальна поліція».

Наступного року все це робитиме справжній муніципальний спецназ –  кремезні чоловіки в шоломах, бронежилетах, з електрошокером в одній руці та гумовою палицею в іншій.

Однак такі зміни будуть, якщо депутати Кременчуцької міськради підтримають зміни у комунальному підприємстві.

Це новий проект рішення чергової сесії Кременчуцької міської ради, яка відбудеться 11 жовтня.

Проект має назву «Про затвердження комплексної програми розвитку комунального підприємства «Муніципальна поліція» Кременчуцької міської ради Полтавської області на 2019-2020 роки». А в цій програмі є таке.

Перше – це збільшення фінансування для комунального підприємства «Муніципальна поліція» до  17 мільйонів гривень у 2019 році.

І за тим, що є в планах комунального підприємства, – такий потік грошей дозволить кременчуцькій комунальній поліції створити спеціальний підрозділ, зразка КОРД чи Альфи,  які нині діють при МВС чи СБУ.

Єдина різниця – кременчуцький спецназ буде підпорядкований міськвиконкому, який і визначить, коли й проти кого можна застосовувати комунальних силовиків.

Кременчуцьке комунальне підприємство «Муніципальна поліція» з цією метою купить 12 бронежилетів, 12 шоломів, 50 гумових палиць та 4 електрошокери.

Традиційне в таких випадках оснащення - автомати чи гвинтівки, без яких спецназ – не спецназ, купувати для комунальних охоронців поки що не будуть.

Інше, про що депутати повинні подбати й поміркувати, – це фірмовий одяг для охоронців, і така думка логічна.

Інакше відвідувачів міськвиконкому зустрічатимуть працівники муніципальної поліції, одягнуті в бронежилети, шоломи, але з кедами на ногах.

Про це розробники теж подумали й пропозиція для депутатів - придбати формений  одяг.

«Враховуючи прийняття на роботу додатково 32 охоронників та 12 водіїв, необхідно придбати 44 комплекти форменого одягу орієнтовною вартістю 3800 гривень кожен. Також необхідно провести заміну 60 сорочок та 38 костюмів у зв’язку із закінченням терміну їх експлуатації».

Загалом проект депутатського рішення – дуже цікавий.

Із нього можна дізнатися,  що через неймовірну конкуренцію охоронних фірм у Кременчуці комунальне підприємство «Муніципальна поліція» вимушене демпінгувати й надавати послуги з охорони  за цінами нижче їх собівартості – 42 грн/год. з урахуванням кон’юнктури ринку.

Останнє, про що слід додати, – це запитання, на які немає відповіді.

Зокрема, для чого тоді Кременчуку відділ поліції з її спеціальною групою захвату й чи не простіше було б у такому випадку оснастити комунальне підприємство за рахунок міського бюджету танками, бронетранспортерами й гарматами?

У такому випадку захист міськвиконкому від відвідувачів був би більш ефективним, ніж просто охоронець засідання міськвиконкому в бронежилеті, з шоломом на голові та електрошокером у руках.

На фото - спецназ КОРД, до стандартів оснащення якого поступово підходять у кременчуцькому комунальному підприємстві 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 674 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1067 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 1012 0