Новини з 1996 року

МЗС повідомило, як кременчуцьким заробітчанам із Польщі повернутися додому

Катерина Синьова 17 березня 2020 16:20 479 0

Наразі опрацьовується можливість введення додаткових рейсів міжнародного сполучення на маршрутах від Варшави до польсько-українського кордону.

Відомо, що з опівночі 17 березня в Україні тимчасово припинили міжнародне пасажирське залізничне, повітряне та автомобільне (для автобусів) сполучення.

Згідно з даними ДПСУ, за добу додому повернулися майже 3,4 тисяч українців, які перебували у Польщі без транспортних засобів. Автобуси для перевезення громадян виділили органи місцевої влади.

І сьогодні, 17 березня, Міністерство закордонних справ оприлюднило поради українським громадянам, які бажають повернутися в Україну з Польщі.

Про це йдеться в оперативній інформації щодо коронавіурсу від МЗС України.

"Постарайтеся добратися до пунктів пропуску для автомобільного сполучення, що наразі працюють у цілодобовому режимі: «Ягодин-авто» (з польської сторони - «Дорохуськ»), «Рава-Руська» («Гребенне»), «Краківець» («Корчова»). Там працюють українські консули", - йдеться в повідомленні.

Водночас дипломати звертають увагу на те, що міське сполучення в Польщі обмежено.

А також радять українцям перевірити, чи звернулися вони до посольства або консульства в Польщі електронною поштою чи за телефоном гарячої лінії на їхній офіційній сторінці.

Можна звернутися і на сторінках посольства, консульств у соцмережах. Для цього потрібно повідомити ваші ім’я та прізвище, місце перебування та готовність до повернення в Україну.

Але через те, що наразі телефонні лінії перевантажені, рекомендують оптимальний варіант - надіслати електронного листа з вашими даними.

Разом з тим українці можуть зареєструватися в системі ДРУГ і таким чином повідомити МЗС та закордонні дипломатичні установи України про своє перебування в Польщі. Це допоможе отримувати термінові важливі повідомлення, зокрема - про можливі шляхи повернення.

"Чекайте на подальші інструкції щодо формування груп для повернення в Україну. Ситуація аналізується в режимі 24/7 і розробляються плани евакуації громадян України", - заявили в МЗС.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1743 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1823 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1741 0