Новини з 1996 року

МОЗ повідомляє. Кременчуцькі лікарі не вимагатимуть від пацієнтів платити так звані благодійні внески

Валерія Макряшина 21 січня 2020 14:20 1026 0

Очільниця МОЗ Зоряна Скалецька повідомила, що пацієнти в українських клініках з початком реформ на вторинній ланці медичної допомоги не повинні оплачувати благодійних внесків.

В інтерв'ю виданню "Сьогодні" міністерка МОЗ Зоряна Скалецька наголосила, що лікарі не мусять вимагати неформальні платежі від пацієнтів, адже медзаклади, крім контракту з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), матимуть змогу отримувати інші кошти за платні послуги.

Скалецька додала, якщо в пацієнта вимагатимуть заплатити благодійні внески, неформальні платежі, можна залишити скаргу на гарячій лінії Національної служби здоров’я України – 1677.

"Я сподіваюся, що неформальні платежі лікарні взагалі вимагати не будуть.... Неформальних платежів, благодійних внесків – не буде... Ні, про співоплату ми не говоримо. Насправді є кілька моделей, як може дофінансуватися система надання медичної допомоги. Робота над законопроєктами ведеться більше в парламенті", – зазначила міністерка МОЗ.

Крім того, у 2020 році планується підготовка та широке обговорення законопроєкту про страхове медичне забезпечення.

"Також цього року ми розраховуємо, що будемо мати широке обговорення підготовки законопроєкту моделі страхового медичного забезпечення, яке дасть можливість дофінансувати надання медичної допомоги. На сьогодні є різні думки, як це зробити, поки в нас немає робочої групи. Можливо, після 1 квітня ми приєднаємося до експертних обговорень", – додала Скалецька.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 465 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 850 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 803 0