Новини з 1996 року

Мер Малецький б’є нардепа Жеваго по кредитному рейтингу. Створює йому проблеми на Лондонській біржі

Олександр Курилов 17 квітня 2018 11:34 1253 0

Кременчуцький міський голова Віталій Малецький  (нардеп Шаповалов і заступник голови Полтавської обласної ради Холод) битимуть  фірму "Феррекспо" нардепа Жеваго, яка будує Біланівський ГЗК по найбільш болючому – по кредитному рейтингу.

І таке биття, головним у якому є добитися серйозного подорожчання кредитів, які можуть бути взяті для будівництва  ПАТ «Біланівський ГЗК» в Європі, триватиме найближчі роки.

Відповідне повідомлення, що в міського керівництва Кременчука є план, як насолити нардепу Жеваго, оприлюднив мер Кременчука Віталій Малецький.

І першу частину такого жителі  міста побачили минулого тижня, коли сесія Полтавської обласної ради не дозволила Біланівському ГЗК платити більше за оренду земельних ділянок, через що вже сільрада приміського Омельника не отримала мільйон гривень.

Зрозуміло, що від цього саме будівництво Біланівського ГЗК не припинилося, але постраждала сільська громада. Однак це перший крок – така думка міського голови Кременчука.

«Перше - юридично дане рішення підготовлено (про нову грошову оцінку землі, яку депутати зарубали) не зовсім коректно,  бо його має приймати Кременчуцька районна рада, - сказав Віталій Малецький і додав: - Найголовніше, що ми проти будівництва й хочемо, щоб нічого не робилося, аж поки не буде міжнародної екологічної експертизи й слухання у Верховній Раді».

Саме рішення, яке не підтримали депутати Полтавської обласної ради,  ускладнює будівництво ГЗК й ускладнює отримання коштів для його будівництва, зазначив міський голова Кременчука.

Рішення про оренду землі для Біланівського ГЗК справді не припинено, але  слід подивитися, коли час цих рішень закінчується. І будуть нові засідання представницьких органів влади, які вирішуватимуть, продовжувати цю оренду чи ні, додав Віталій Малецький.

Інше, за його словами, – слід подивитися, що вже зроблено. Зокрема, нардеп, якому нині наш мер підриває кредитний рейтинг, обіцяв збудувати комбінат «Ворскла-сталь», але не збудував.

Останнє – про кредитні рейтинги  компанії «Феррекспо», що потрібно для продажу акцій на Лондонській фінансовій біржі.

З того, що є сьогодні, – частину акцій «Феррекспо» купили дуже великі американські банки. Інша частина, не надто велика, є у групи власника «Укртатнафти» Ігоря Коломойського.

На що варто звернути увагу – міський голова Кременчука заявляє, що він не проти будівництва, але заявляє про міжнародну експертизу. Хто має її проводити – не уточнюється.

У підсумку ж цього хтось іще вірить, що мова про екологію, а не про боротьбу заради підриву суперника?

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 466 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 853 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 806 0