Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Медично-міфічні гарантії в лікарні "Кременчуцька", або Заплатити 9000 грн за 5 днів у реанімації. ВІДЕО

Валерія Макряшина 15 червня 2020 13:15 2329 0

Як би кременчужанам з року в рік не "вливали у вуха" солодкі історії про безоплатне лікування в комунальних медичних закладах міста, на практиці, якщо не дай Боже потрапити в лікарню, спостерігається геть інша ситуація, яка таки змусить дістати гроші з гаманця. Собі на лікування...

Місцеві мешканці фіксують очевидний "провал" з безоплатною медициною в Кременчуці. Ситуація, яка сталася з кременчужанином Станіславом Г., батько якого кілька днів пролежав у реанімації лікарні інтенсивного лікування "Кременчуцька", тому є "яскравим" і водночас гірким прикладом. 

21 квітня батькові чоловіка стало зле. Родичі негайно викликали швидку допомогу, яка вже в стані коми привезла хворого до реанімаційного відділення лікарні. Чоловік пробув там до 26 квітня — цього дня родині сповістили, що "ваш чоловік/батько помер". 

Втрата близької людини — це болісно, згодні, ба більше, якщо після її смерті родина вимушена добиватися справедливості за фактом оплати "безоплатної" медичної допомоги у Кременчуці. 

Безоплатна медицина? Ні, не чули!

Справа в тому, що всі ці 5 днів, які батько Станіслава пролежав у реанімації лікарні "Кременчуцька", чергові лікарі та медсестри щодня йому з матір'ю виносили список препаратів, які необхідно придбати для лікування. Придбати за власний кошт. 

Ці списки були написані на звичайному папірці, без підписів і тим більше печаток. І у список входили не тільки глюкоза, фуросемід, хлорид натрію, левасепт, а й бинти, катетери і навіть шприци. 

 


Лише за перший день перебування батька в лікарні Станіслав заплатив 1 222 гривні. За 5 днів було витрачено понад 9 тисяч гривень. 


 

І лише після смерті батька чоловік випадково дізнався, що з 1 квітня в країні впроваджена спеціальна Програма медичних гарантій, яка профінансована державою і покриває витрати на хворих, які поступили до відділення інтенсивної терапії. Їх випадок під цю Програму якраз підпадав. 

Щоб дізнатися, чи отримує таке фінансування лікарня "Кременчуцька", Станіслав зателефонував на гарячу лінію МОЗу і дізнався, що фінансування в медзаклад за цією програмою надходить. 

Тому наступним його кроком було написання заяви на ім'я директора лікарні "Кременчуцька" Оксани Корлякової на предмет виплати компенсації та на повернення витрачених на лікування батька коштів. 

У листі-відповіді від 28 травня О. Корлякова повідомила, що фінансування за Програмою лікарня отримує, а у випадку з батьком чоловіка — з цих коштів на його лікування лікарня самостійно придбала необхідні медикаменти. І тому лікарня нічого нікому не винна.

"Питання в тому, чому нам виносили списки ліків і казали, щоб ми їх купляли за власні кошти, якщо лікарня в цей час отримувала і отримує кошти (на всі ці ліки - ред)", - зазначає син померлого. 

Станіслав запевняє, що 80% від усіх медичних препаратів для батька він купляв самостійно, за свої кошти й чеки на суми понад 1000 гривень є тому підтвердженням. Єдине, що він отримував всі ці списки з назвами лікарських засобів від медиків у коридорі. 

 


І тут вже питання до медиків, які змушували чоловіка купляти навіть шприци по 2 гривні, хоча на балансі в медичному закладі вони є. 


 

Хто за що платить та чи існує взагалі ця Програма? Як виявилося, Програма медичних гарантій у цій лікарні покриває лише зарплати медикам, на все інше — коштів не вистачає. Про це повідомила директорка лікарні "Кременчуцька" Оксана Корлякова.

"Дійсно, НСЗУ виділяє кошти, нам оплачує нашу роботу. Але якщо проаналізувати ці цифри, наприклад дивіться, 4,5 млн грн нам необхідно на заробітну плату щомісяця. Ми отримуємо і в нас залишається, якщо ми видамо людям заробітну плату, близько 300-400 тисяч гривень. Як ви думаєте, що можна купити на ці гроші на місяць?" - пояснює Оксана Корлякова. 

А про можливу компенсацію додала, що як можна компенсувати щось, якщо лікарня цих коштів, мовляв, від НСЗУ не отримала в повному обсязі? 

"На лікування пацієнтів коштів не вистачає!" - зауважила О. Корлякова.

Наостанок коротко і зрозуміло: Програма так званих медичних гарантій є, але у Кременчуці, в нашому випадку — у лікарні інтенсивного лікування "Кременчуцька", вона нічого абсолютно громадянам не гарантує. Гарантує лише те, що гроші доведеться у будь-якому разі пацієнтам витратити: на все, що завгодно, включаючи катетери і шприци. 

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 773 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1457 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1467 0