Новини з 1996 року

Лілія Гриневич розповіла про нарахування стипендій у 2017 році

Ксенія Омельченко 30 листопад 2016 11:36 1580 0

На сьогоднішній день стало відомо, що у 2017 році стипендію в Україні будуть нараховувати за новою схемою. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки України.
Міністр Лілія Гриневич повідомила, що виплати будуть отримувати ті студенти, які посіли високі місця в рейтингу, складеному вузами.

 


«Кожен вуз розробить свої критерії для складання рейтингу, які будуть затверджуватися вченою радою університету, за обов'язковим погодженням з органами студентського самоврядування університету», — розповіла Гриневич.


Передбачається, що на 90% місце в рейтингу залежатиме від успішності, і лише на 10% — від критеріїв вузу.

Гриневич розповіла також, що в проекті бюджету закладено 2,978 млрд грн. на соцстипендії і 2 млрд грн. на академстипендії.
Картинки по запросу гриневич
 

Для ВНЗ III-IV рівня акредитації мінімальна стипендія становитиме 1100 грн., що на 33,4% більше, ніж у минулому році. Студенти з високою успішністю будуть отримувати стипендію на 72,9% більше, що в середньому становитиме 1600 грн.

Крім того, Міносвіти передбачив збільшення стипендій для профтехнічних навчальних закладів на 33,4%.Таким чином, мінімальна стипендія для студентів вузів I-II рівня акредитації становитиме 830 грн, а для учнів ПТУ — 415 грн.

Відзначається також, що більш ніж на 100% збільшується стипендія для студентів, які навчаються на складних спеціальностях. Для них у вузах III-IV рівня акредитації стипендія становитиме 2036 грн., у вузах I-II рівня акредитації — 1536 грн.

МОН подало також алгоритм, за яким буде здійснюватися перехід від діючої системи стипендіального забезпечення до нової.


"Все просто, якщо студенти складають зимову сесію в грудні, стипендію за новими правилами вони отримають вже у січні 2017 року, а якщо сесія у січні - нова стипендія буде в лютому, при цьому ці студенти отримають за січень стипендію за старими правилами", - пояснила Гриневич.Чи стане це гарною новиною для студентів - досить спірне питання. Бо пройти за критеріями університетів у кращому випадку зможе  половина або навіть третина тих, хто зараз отримує свої 800-1000 грн. від держави.

Теги: система нарахування стипендіїЛілія Гриневич

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 674 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1067 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 1012 0