Новини з 1996 року

Лікарня "Кременчуцька" візьме в оренду крутий китайський рентгенапарат. Пацієнти гроші не платитимуть?

Валерія Макряшина 13 січня 2021 13:00 615 0

Комунальне некомерційне медичне підприємство "Лікарня інтенсивного лікування "Кременчуцька" оголосило про наміри орендувати обладнання для цифрового рентгенівського діагностичного комплексу.

Відповідний тендер був оприлюднений на сайті відкритих закупівель Prozorro. 

Загалом відомо, що коштуватиме він десь приблизно 800 тисяч гривень, з яких 600 тисяч гривень — це кошти НСЗУ, інші 200 виділяються з місцевого бюджету. Але сума може дещо зменшитися після аукцону, який відбудеться 28 січня.

 

 

Згідно з тендерним замовленням, це має бути щось подібне до рентгенівської системи китайського виробництва фірми IMAX 8500 з U-подібним штативом, який дає можливість отримати чіткі і якісні знімки колінних суглобів і черепа (принаймні про це пишеться в характеристиці обладнання в мережі Інтернет). 

Також там повідомляється, що обладнання IMAX 8500 — це цифровий моторизований рентгенівський апарат для загальних, травматологічних і ортопедичних досліджень. 

На прикладі даного замовлення кременчуцьких чиновників простежується так звана соціально-бізнесова схема. Бо раніше цифровий рентген зробити в лікарні "Кременчуцька" можна було, заплативши за це кошти з власного гаманця.

А взяти в оренду рентгенівський комплекс і брати за обстеження на ньому кошти в людей - це вже буде якась корупція. Бо, як зазначалося раніше, 75% від усієї суми, яка виділяється лікарні "Кременчуцька" на оренду рентгенівського обладнання, дає Національна служба здоров'я України, відповідно, це передбачає безкоштовне обстеження в лікарні. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2537 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3001 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3441 0