Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Кременчуцький онкодиспансер – під загрозою закриття! "Дякуємо" депутатам облради від нашого міста

Олександр Курилов 02 листопад 2019 12:14 1092 0

Як Кременчуцький онкологічний диспансер опинився в передкризовому стані?

Існування Кременчуцького онкологічного диспансеру - під загрозою й не виключено, що з 1 квітня наступного року він взагалі припинить свою діяльність.

Натомість його працівники не виходитимуть на роботу, бо зарплату їм уже не платитимуть, а далі обласна рада прийматиме рішення, що саме слід зробити з майном  цього медичного закладу.

Така невесела перспектива є цілком реальною й про неї вчора розповідав представникам ЗМІ головний лікар Кременчуцького обласного онкологічного диспансеру Володимир Севідов.

Головне в його повідомленні – таке.

Із 1 квітня Національна служба здоров’я фінансуватиме медичні заклади по-новому – від кількості пролікованих випадків.

Але для того, щоб за кожний випадок лікування хворого Нацслужба платила кошти, медичний заклад має відповідати спеціальним вимогам.

Сьогодні більшість кременчуцьких лікарень таким вимогам не відповідають й онкологічний диспансер теж.

«Кількість хворих, які до нас звертаються, збільшується щороку. Приймаємо ми всіх, незалежно від місця проживання.

У Кременчуцькому онкологічному диспансері робиться 90 відсотків операцій із тих, які роблять у Полтавському онкологічному диспансері. Диспансер розраховано на 50 ліжок, з яких 15 – післяопераційних.   

У нас є 6 хірургів, є дві лабораторії: цитологічна та клінічна й на цьому все.

Натомість, за вимогами Національної служби здоров’я України, в нас повинні бути апарати спіральної томографії, комп’ютерної томографії та апарат УЗД класу «експерт».

Ми не зможемо направити хворого, щоб він зробив такі дослідження в іншій медичній установі, бо вони оплачуються НСЗУ.

Тож у нас повинна бути така лабораторія, інакше кошти за лікування хворих через невідповідність медичних вимог Кременчуцькому онкологічному диспансеру ніхто  не перерахує», - розповідає про зміст проблеми головний лікар Володимир Севідов.

Ще від нього – про надії та сподівання.

Одна така надія, що все виправиться, вже була. Мова про обласний тендер на будівництво нової лабораторії площею 1390 метрів для Кременчуцького онкодиспансеру, вартістю 194 мільйони гривень.

Однак цей тендер, який місяць тому виграла кременчуцька фірма, де, крім директора, є ще сім працівників, було проведено з порушеннями і його результати скасують.

Тепер, за словами Володимира Севідова, має бути ще один такий тендер на 194 мільйони, і якщо все буде добре, а саме будівництво нової лабораторії почнеться, то в Кременчуцького онкологічного диспансеру майбутнє є.

У такому випадку головний лікар зможе сказати в Національній службі здоров'я, що в  Кременчуці поки що немає такої лабораторії, але її будують.

Якщо будівництво не почнеться, то цей медичний заклад припинить свою роботу.

Онкохворі Кременчука вийдуть із протестом до Полтавської облради?

Хворим Кременчука на онкологію, якщо питання з лабораторією для нашого диспансеру депутати облради та чиновники не почнуть вирішувати до Нового 2020 року, нічого іншого не залишиться, ніж їхати в Полтаву.

І там замість лікування - пікетувати сесію обласної ради, при цьому не обираючи висловів у бік народних «обранців».

Причина тут одна – це дії  кременчуцько-полтавських чиновників в обласній раді та адміністрації, які провели потрібний для кременчуцьких хворих тендер на будівництво лабораторії онкодиспансеру з величезними порушеннями.

Якщо простіше, то мова йшла про наміри просто роздерибанити 194 мільйони гривень, які призначалися для вирішення питань хворих на онкологію, й слід подякувати фінансистам із Держаудитслужби, що вони все це зупинили.

Тим більше зупинили, що перед самим цим провальним тендером із новою лабораторією для Кременчуцького онкодиспансеру нинішні депутати облради й кременчуцькі теж серед них, із цього проекту зняли 20 мільйонів гривень, за рахунок яких мало б початися будівництво.

Тепер же все має бути нормально, а тендер буде проведено вдруге, говорить, оминаючи всі проблемні питання, головний лікар Кременчуцького онкологічного диспансеру Володимир Севідов.

А що в нас взагалі з онкологією та лікуванням у Кременчуці?

Це теж тема, про яку розповів головний лікар, і вона така. Як і раніше, кременчужани страждають від онкозахворювань і кількість звернень до лікарів у поліклініку диспансеру збільшується.

Тож із початку року до поліклініки вже звернулися 14 тисяч хворих, а хірурги провели 705 операцій та 2300 курсів хіміотерапії.

Далі ж слід сказати, що, на відміну від минулих років, із препаратами хіміотерапії сьогодні простіше. Частина з них є безкоштовними.

Безкоштовні вони далеко не всі й не ті, що з дорогих, але Полтавський обласний онкологічний диспансер передає Кременчуку 25 відсотків того, що отримує на область.

І тут окрема подяка громадським організаціям, які втілювали на Полтавщині спеціальні програми за підтримки фонду «Відродження» зразка «Контролю за безкоштовними препаратами для хворих на рак у Харківській та Полтавській областях».

Єдине, що ця програма кременчуцької організації «Крапля крові»  припинила сьогодні свою діяльність і це погано.

Далі ж – якщо нову лабораторію з апаратами КТ, МРТ для Кременчуцького онкологічного диспансеру запустять, то це буде проривом, бо піде мова вже про взяття аналізів методом пункції, для чого, власне, все це теж потрібне.

Інше, що обіцяють, – у новому комплексі аналізи братимуть і під наркозом теж, чого в нашому місті не було.

А підсумок же всього такий  - загалом в Україні з лікуванням онкологічних захворювань  відстали й дуже.

У світі вже нові способи лікування – молекулярно-генетичні, коли хіміотерапія, яка є шкідливою для людини, не застосовується.

Однак це лікування дороге – від 50 тисяч доларів США. Й коли саме таке лікування  почнуть запроваджувати  поза приватними клініками – не знає ніхто.

Щодо Кременчука, то в нас найбільш поширеними в чоловіків є рак шкіри, легень, шлунка,  в жінок – рак молочної залози.

Щодо успішності лікування від онко, то там тільки одне: чим раніше виявлять проблему, тим більше шансів на життя. Важливо - в таких випадках самолікуванням займатися точно не можна, бо це не той шлях.

Р.S. Кременчужани мають знати своїх «героїв»!

За тим, що написано в рішенні № 1107 сесії Полтавської обласної ради, ще від 19 липня 2019 року, з кременчуцького проекту нової лабораторії для нашого онкодиспансеру було знято 20 мільйонів гривень і залишено лише 1 мільйон грн.

А після такого рішення саме будівництво лабораторії, навіть якби перший тендер із цього приводу, який тепер будуть проводити вдруге, визнали законним, став неможливим.

Неможливим, бо ще ніхто не будував за мільйон те, що коштує 194 млн грн.

Підписав це рішення про зняття коштів із кременчуцького проекту, вочевидь із любов’ю до хворих, заступник голови облради, бізнес-чиновник і кременчужанин Холод.

За зняття коштів із кременчуцького проекту зі створення лабораторії при Кременчуцькому онкологічному диспансері тоді проголосували кременчуцькі депутати: Алексюк, Гамза, Макаруша, Хоменко, Холод, Нежурбіда, Крутько.

Не голосував за зняття депутат Сазонов, який цей проект для онкохворих нашого міста ініціював.

Усе, що відбулося з Кременчуцьким онкологічним диспансером, читайте тут  http://pplus.in.ua/news/onkohvor_m_sta_dyakuyut_meru_maletskomu_tender_na_laborator_yu_kt_mrt_dlya_onkodispanseru_skasuyut

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 841 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1529 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1530 0