Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Кременчуцькі "бомжі" посеред міста пірнають на "той світ" "щучкою". Що з цим робити?

Марина Баніт 07 травня 2017 10:45 1033 0

Усі, хто стояв на зупинці, розташованій біля вуличного смітника, в очікуванні маршрутки, невільно стали спостерігачами того, як місцеві жителі пірнають у «потойбічний світ».

Худорлявий чоловік незрозумілого віку підійшов до смітника, подивився на всі боки і зробив трюк.

Так, ніби знаходиться на березі чистої ріки, пірнув «щучкою», але не у воду, а в контейнер зі сміттям головою вниз. Тільки ноги стирчали з отвору. Річ у тім, що старі відкриті контейнери були більш зручними для роботи безхатченків. Тепер, коли у контейнері невеличкий отвір, їм приходиться опановувати циркову майстерність. Зі спостережень, бомжі цінують таких спритних товаришів і намагаються взяти з собою на пару для здобуття трофеїв.

Речі, які пересічні люди списують як непотрібні та викидають, виявляється, ще мають право на друге життя. Тож з «того світу» бомжі дістають пластикові та скляні пляшки, залишки їжі, пакети, інколи знаходять навіть одяг.

Безхатченки роблять в Україні те, що в Європі роблять підприємства-переробники – добувають гроші зі сміття. Уся пропаганда сортувати сміття не має успіху в нашій країні через те, що переробка відходів не поставлена як виробництво.

Тож поки влада вирішує, хто на смітті буде мільйони отримувати, роботящі бомжі просто заробляють собі гроші на життя.

Щось - на переробку, щось - молочникам, щось здають у приймальні пункти і мають гроші. Деякі відходи навіть з’їдають на місці, а щось надягають на себе. Скільки ж радощів приносить їм те, що люди списали з рахунків.

Поки всі роз’їжджаються на роботу, безхатченки вже на роботі.

Зі сходом сонечка вони здобувають собі їжу та гроші. Звичайно, це народ не надійний. Але виникають думки, чи не можна якось було б їм отримувати гроші від влади або талони на харчування та послуги за позитивні елементи роботи. Такий собі бартер (або в якомусь іншому форматі). В Європі є місце тимчасового перебування безхатченків, де такі люди можуть помитися й отримати медичну допомогу, поїсти. І це не такий намет з пічкою, як був у Кременчуці  взимку, що соромно взагалі його показувати. В Європі такі заклади працюють постійно.

Якщо в місті Кременчуці собаки та коти належно утримуються, то чи не можна сісти професіоналам з чиновницького складу та подумати про те, що можна зробити такого, щоб і для міста корисно було, і бомжі хоч трохи були соціальними. Тим більше, що багато хто з них проявляє працьовитість у тому, в чому не кожен кременчужанин здатний порпатися.

 

 

Теги: Бомжі

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 773 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1457 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1467 0