Новини з 1996 року

Кременчуцькі комунальники блокуватимуть незаконне паркуваня автівок дорогими півсферами з бетону

Валерія Макряшина 15 січня 2021 10:30 682 0

Комунальне підприємство "Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління" має наміри встановити в місті бетонні півсфери (боларди). 

Це такі спеціальні вироби з бетону, виконані у вигляді половини круглої кулі, які встановлюються на різних територіях у вигляді огорожі.

Такі елементи дозволяють не тільки підвищити безпеку пересування людей і транспорту на певних ділянках доріг та інших об'єктів за рахунок розмежування зон, а й виступають у ролі декору. Вони міцні та стійкі до вандалізму в порівнянні з декоративними бетонними огорожами або звичайними стовпчиками: їх важко зламати або пошкодити, не маючи спеціального інструменту.

Відповідно до оприлюдненої на сайті публічних закупівель Prozorro інформації, де комунальники оголосили тендер на суму 145 тисяч гривень, таких півсфер хочуть придбати 500 штук. 

 

 

За нехитрими підрахунками виходить, що вартість одного бетонного обмежувача розміром 500 на 250 мм становить плюс-мінус 290 гривень. 

Це середня ціна на такі півкулі на ринку - є дорожчі, є й дешевші варіанти. У мережі інтернет можна знайти такі обмежувачі парковки за 260, 170 і навіть 140 гривень.

 

 

Варто також зазначити, що зі 145 тисяч гривень, які пропонує за 500 штук таких сфер комунальне підприємство "ШРБУ", 58 тисяч гривень виділяється з міського бюджету.

 


Півсфера бетонна

Примітка. 

Найчастіше встановлюють бетонні півсфери поблизу дитячих майданчиків, у прохідних дворах для перешкоджання наскрізному проїзду транспорту, а також біля доріг, де потрібно розмежувати смуги або заборонити проїзд.

Такі півсфери можна також побачити біля входу в магазини, супермаркети, поблизу поліклінік, шкіл, дитячих садків – тут кулі і півсфери використовуються для ефективного спрямування транспортних засобів і унеможливлення несанкціонованого паркування на прилеглій території.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 58 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 108 0
Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 328 0