Новини з 1996 року

Кременчуцькі бібліотекарі замінять святкування Хеловіна театралізованим дійством

Ксенія Омельченко 26 жовтня 2018 11:00 587 0

У Кременчуці 31 жовтня, о 14:00, бібліотека-філія №4 спільно з клубом поетичного слова «Цвіт калини» влаштує фольклорне театралізоване дійство за мотивами п’єси Лесі Українки «Лісова пісня». 

Відтворити класичний сюжет з новим гумористичним забарвленням спробує Ірина Залюбовська за участю Вікторії Сопільняк, Ігоря Герасименка та Людмили Загорулько. Автори перенесли події з Полісся на нашу  Полтавщину.
 

«День 31 жовтня традиційно сприймається як відоме всім свято з гарбузовим присмаком, свято розгулу нечистої сили, віри в духів. Вважається, що в ніч на 1 листопада на кілька годин відчиняються двері в потойбічний світ, і всіляка нечисть наповнює землю. Але в нас не буде ані гарбузового «ліхтаря Джека», ні страшного макіяжу, ні костюмів привидів», – йдеться в повідомленні.
 

На противагу комерціалізованому Хеловіну, безліч таємниць і загадок береже в собі українська класика, зокрема драма-феєрія «Лісова пісня» Лесі Українки, яка вперше була поставлена 100 років тому, 22 листопада 1918 року на сцені Київського драматичного театру. Вже сам жанр передбачає поєднання реального й фантастичного та є одним із перших прообразів фентезі в українській літературі, переконані організатори дійства.

Тут живуть незвичайні міфічні істоти, які охороняють свій невидимий людському оку світ: Мавка, Лісовик, Водяник, Русалки польова та водяна, Перелесник. У новій інтерпретації п’єси з’являються ще такі персонажі українського фольклору як Польовик, Повітруля, Берегиня, богиня Мокоша та Мати-Земля. Родзинкою цієї постановки стане те, що кожен з акторів вималював образ свого героя за власним уявленням та фантазією.
 

«На вас чекають поетичні твори, цікаві діалоги, гумор, музичні номери, пісні, а на закінчення – хепі-енд. Бібліотека запрошує на фольклорне театралізоване дійство представників мас-медіа, творчих людей та всіх, хто цікавиться театром, поезією, піснею», – зазначають організатори.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 677 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1070 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 1015 0