Новини з 1996 року

Кременчуцькі АТОвці вдосконалюють свою бойову майстерність на зборах резервістів

Віктор Крук 26 вересня 2016 14:00 929 0

В Україні проводяться масштабні збори резервістів на військових полігонах. Протягом вересня Генштаб залучає на них понад вісім тисяч чоловік, серед яких 28 кременчужан.

 

Знову в бій, щоправда, навчальний

Як повідомив заступник військового комісара Кременчуцького ОМВК Михайло Старик, з нашого міста на військові полігони 24-го вересня відбули три команди резервістів. Усі залучені на збори запасники - зі складу оперативного резерву першої черги, тобто ті, що вже відслужили за мобілізацією і мають досвід ведення бойових дій у зоні проведення Антитерористичної операції. Метою 12-денних зборів є перевірка готовності військових частин у разі необхідності доукомплектувати бойові підрозділи резервістами, а також відновлення навичок резервістів з володіння штатним озброєнням, бойовою технікою, злагодження дій екіпажів і підрозділів та їх підготовка до дій в умовах, максимально наближених до бойових. Збори завершаться бригадними тактичними навчаннями з бойовою стрільбою. 

Михайло Старик особисто відвозив резервістів на полігон Широкий Лан, де вони наразі проходять підготовку у складі 72-ої окремої механізованої бригади. Автотранспорт для перевезення надала міська влада.

Умови - задовільні

«У порівнянні з попередніми зборами теперішні умови на полігоні значно кращі. Усе продумано та організовано. Кременчужан зустріли доброзичливо, відразу переодягли у нове обмундирування, забезпечили безплатним харчуванням, оформили усі фінансові документи та розподілили по підрозділах бригади з урахуванням їх військової спеціальності. Для проживання є наметове містечко, обладнане усім необхідним», - пояснив заступник військового комісара.

Варто зауважити, що інші дві команди з Кременчуцького ОМВК проходять збори на полігонах під Житомиром та біля смт. Гвардійське, що на Дніпропетровщині, у складі військових частин Високомобільних десантних військ (ВДВ). Умови перебування кременчужан на цих полігонах не гірші. Єдина відмінність, що, перебуваючи на зборах у бригадах ВДВ, вони матимуть можливість здійснити стрибок з парашутом з вертольота.

«А хто, крім нас?»

За словами Михайла Старика, переважна більшість кременчуцьких АТОвців, коли їм пропонували поїхати на збори, поставились до цього з розумінням, відповідаючи: «А хто, крім нас?»  Проте були й такі, що відмовлялися від зборів, посилаючись на те, що «вони своє вже відвоювали і хай їдуть інші». Втім радує, що таких було не більше 10% від запрошених на співбесіду до військкомату.

По завершенні зборів командування військових частин, у яких наразі проходять підготовку резервісти, сподівається, що дехто з них підпише контракт і залишиться на військову службу. Під час зборів це можна зробити буквально за один день. Якщо йти на контрактну службу через військкомат, то процедура значно складніша.

За інформацією Міноборони, на сьогоднішній день в Україні близько 85 тисяч резервістів першої черги оперативного резерву, які брали участь у проведенні АТО. За опитуванням соціологів, 80% з них готові у будь-яку мить повернутися до армії, щоб стати на захист України.

Сьомої «хвилі» не буде

Заступник військового комісара зазначив, що сьомої хвилі мобілізації, напевне, не буде, отже, тим, хто чекає на неї, аби повернутися на військову службу, не варто вичікувати. Адже вони можуть укласти контракти на 6 або 12 місяців, на 3 або 5 років, а також до закінчення особливого періоду – на власний вибір. За його словами, з початку року до військкомату зверталися близько сотні чоловіків, які готові добровільно піти на військову службу по мобілізації у разі проведення її чергової хвилі.

Говорячи про соціальний захист тих, хто наразі знаходиться на зборах резервістів, він зауважив, що під час зборів за ними зберігається робоче місце та середній заробіток на підприємстві, резервісти забезпечуються безплатним харчуванням, а також подвійними добовими. Крім того, в кінці року тим, хто брав участь у зборах, Міноборони виплатить грошову винагороду у розмірі двох мінімальних зарплат.

«Головна мета навчань – відпрацювання механізму оперативного доукомплектування частин і з'єднань силами оперативного резерву у випадку відвертої агресії», – сказано у повідомленні Генштабу про проведення зборів резервістів.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1620 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1698 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1614 0