Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Кременчуку не пощастило з начальником поліції Ботвиною. Нічого не чує, не бачить, але обвинувачує

Валерія Макряшина 09 серпня 2018 17:41 1457 0

У Кременчуці сьогодні - цікаві дебати на сесії міської ради, коли начальник міської поліції розповідав, який він молодець. Натомість ті, хто так не вважає, – це вороги  проплачені. І як можна було зрозуміти – вороги України.

Мова про початок пленарного засідання сесії міськради, розгляд величезної кількості питань та заяв, що стосувалися нашої правоохоронної системи.

Зокрема, мешканці міста та активісти заявили про недовіру до начальника Кременчуцького відділу поліції Віталія Ботвини. Підстави для цього, варто зазначити, були серйозні: масові побиття активістів, шахрайства, крадіжки, хід розкриття яких гальмують самі ж поліцейські. Й, звісно, ж – хабарі, які беруть правоохоронці прямо в банку від затриманих. 

Варто зазначити, що на початку засідання громадські активісти та депутат Оксана Піддубна висловили недовіру начальнику поліції Ботвині. Депутати поплескали в долоні, однак резолюцію не підтримали

Сам же начальник поліції Ботвина, який уже досить довгий час повністю ігнорує журналістів, не проводячи звичні раніше прес-конференції для ЗМІ, завітав на сесію, аби відзвітуватися про хід розслідування резонансних справ.

Перше питання, з якого почав Віталій Ботвина, це масові випадки шахрайства:

"Дійсно, були певні шахрайські прояви на території всієї України, на території нашої області, на території безпосередньо міста Кременчука та його околиць. Люди потерпали від дій шахраїв, злочинців, які стійко організовані й по накатаній схемі виманювали в людей грошові кошти під приводом допомоги вирішення всяких питань корупційних..." - доповів В. Ботвина.

Інше, про що він згадав, це про можливий факт незаконних корупційних дій з боку поліції. Нагадаємо, чоловік, мати якого 12 червня 2018 року віддала телефонним шахраям 3 тисячі доларів, неодноразово просив правоохоронців взяти на контроль хід розслідування справи, в причетності до якої підозрює працівників поліції.

За словами Ботвини, факт участі поліцейських (один з яких, імовірно, збагатився на 80 тисяч гривень) у злочинах наразі вивчається в рамках кримінального провадження - слідство веде відділ детективів слідчого управління нацполіції та дисциплінарного провадження. 

"Службова перевірка триває..." - підсумував Віталій Ботвина. 

Натомість начальник поліції розповів про позитивну динаміку протидії цьому явищу (шахрайству), хоча не всі її, звичайно, бачать. Для підтвердження своїх слів він надав звіт, цифри в якому були такі: 

У 2017 році за 7 місяців правоохоронці зафіксували 305 випадків шахрайства, з яких було розкрито 10,49%. У 2018 році поліція задокументувала 308 випадків, розкрили 11%. 

"Тобто нарощується процент розкриття. У червні злочинних посягань було 61, процент розкриття – лише три підозри, а це близько 5%. А вже в липні було 39 вказаних категорій, з яких 8 розкрито, а процент розкриття вже 20%", - підсумував Ботвина. 

Щодо експертизи за фактом забруднення навколишнього середовища в Кременчуці, то вона буде проведена восени. Але, як зазначає  Ботвина, питання вирішення даної проблеми поліція "не потягне" - все дуже складно. 

Начальник кременчуцької поліції, в місті якого будь-хто може винести труну та поставити її на одній з центральних площ міста, у місті якого помпезні лотомаркети не закриваються, а навпаки - відкриваються, у місті якого наркодилери можуть робити собі рекламу на стінах багатоповерхівок та приватних підприємств, чомусь був дуже здивований наріканнями на свою адресу.

Натомість начальник кременчуцької поліції Віталій Ботвина звинуватив міську телерадіокомпанію в наклепах, зокрема в організації пікетів за гроші та в замовленні його.

Однак на підтвердження своїх слів ніяких фото, відео чи інших документів Ботвина не надав. Та лише цим начальник поліції не обмежився, він звинуватив депутатку Оксану Піддубну в "накручуванні" підписів у резолюціях.

Про це йому повідомляють самі громадяни, однак фактів цього також немає. 

На цьому свою доповідь, яка особливо сподобалася міському голові Віталію Малецькому, Віталій Ботвина закінчив. Перейшли до питань.

Депутатка Валентина Головко запитала, чому правоохоронці розкривають так мало злочинів? За її словами, Кременчук стає небезпечним - одні крадіжки, грабежі, шахрайства, розбої тощо. А процент розкриття досить низький. На що Ботвина відповів, що Кременчук у відсотках десь навіть кращий за саму Полтаву. 

"Розкриття злочинів у Кременчуці - 37,5%, по області - 37,7%. По вбивствах максимально 100% розкриття, по області - 92%", - сказав Ботвина. Також начальник поліції згадав про стабільні квартирні крадіжки, процент розкриття яких у Кременчуці як був низьким, таким і залишився. 

Депутат Роженко заявив, що довіра до поліції зникає й авторитет поліції та її керівника залежить від того, як ті захищають інтереси громади.

А депутатка Оксана Піддубна поставила ряд питань стосовно шахрайств, а саме: чому правоохоронці не займаються розкриттям даних злочинів, чому самі кременчужани ловлять шахраїв та чому після того, як виконавців затримує поліція, вони потім кудись зникають? На це Ботвина просто змовчав. 

Піддубна також розповіла про ситуацію, що трапилася, коли вона намагалася потрапити на територію будівництва заправного комплексу у кварталі 278.

Після того, як депутатку не пустили на територію, вона викликала поліцію. Про це вона повідомила забудовникам, на що отримала відповідь: "Поліцію свою цілуйте в дупу". Це нормально? - питає Піддубна. Пан Ботвина відповів: ну це ж не насилля стосовно поліції, це, мовляв, ваше особисте...

Також депутатка звернулася до начальника поліції із заявою від мешканців вул. І. Сердюка. Громадяни скаржаться, що в їхньому будинку розповсюджують наркотики й поліція нічого не робить, просто бездіє.

Спираючись на те, що Кременчук, за словами Ботвини, ввійшов у п'ятірку криміногенних міст України, Піддубну зацікавило питання, з якого часу це так і чому та чи є це причиною великої кількості поліції в сесійній залі? 

Піддубна також запитала, скільки потрібно часу правоохоронцям, аби знайти  хоч одного хабарника серед посадовців, тощо. На всі питання Ботвина відповів коротко: на пошук хабарників потрібен час, у сесійній залі 50 силовиків, а Кременчук - це одне з 5-ти найкримінальніших міст. Цей факт аж ніяк не налякав Малецького, натомість він почав його хвалити.

 

 

Валерія Макряшина, Олександр Курилов

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 835 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1524 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1524 0