Новини з 1996 року

Кременчук з коронавірусної кризи виходити не хоче, або Хто вкрав наш економічний зріст в 4%?

Олександр Курилов 08 квітня 2021 12:15 523 0

Хто там попереду?

Кременчуцька економіка відмінна від тієї, що є в Україні, й мова тут про те, що наші заводи вперто не показують збільшення обсягів виробництва на 4 відсотки, як це очікується.

Й це останні не надто оптимістичні звіти з нашого міськвиконкому про роботу промисловості Кременчука. Повідомляється, що головних офіційних передовиків у місті - аж один.

Мова про завод «Кредмаш», де обсяги виробництва з початку  року збільшено на 35,7 %.

Іще квітень не закінчився, а на цьому підприємстві виготовили вже 19 асфальтозмішувальних установок.

Друге підприємство, яке сьогодні нарощує обсяги виробництва в небачених розмірах, – це ПАТ «Укртатнафта», на якій запустили установки з виробництва пального, які до цього простоювали.

Й тут мова вже про користь від санкцій, які визначила РНБО фірмам, що імпортували пальне з Росії, та стабільну роботу кременчуцького ПАТ «Укртатнафта».

Також у переліку тих, хто збільшив обсяги виробництва, – Кременчуцький завод технічного вуглецю, де зафіксовано зростання на 16,7 відсотка в порівнянні з коронавірусним початком минулого року.

Інше, що вказує нам на покращення ситуації в Європі, попри всі карантини – вже кременчуцький Кремтекс, де традиційно шиють одяг для країн ЄС.

Тут мова про збільшення обсягів виробництва на 8 відсотків.

Серед тих, хто успішно відвойовує втрачені позиції, - Кременчуцький хлібокомбінат, який збільшив виробництво на 20 відсотків.

Однак це збільшення продажу кременчуцького хліба, а він скрізь – виготовлений у місті, просто є показником конкуренції торгових мереж, коли кременчужани з місцевими маркетоптами програють дніпропетровцям та їхнім торговим мережам.

Ще економічний успіх, хоч і невеликий – це робота Кременчуцького колісного заводу, обсяги виробництва  якого збільшено на 2,3%.

І хто позаду?

А це друга частина кременчуцьких економічних страждань.

Й мова тут в першу чергу про нестабільну роботу ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», який у квітні працюватиме тільки 11 днів.

На цьому підприємстві виготовили з січня по квітень лише 191 вантажний вагон і жодного пасажирського.

В підсумку спад виробництва тут відзначили на рівні мінус 71,9%.

Натомість усі ініціативи адміністрації КВБЗ з обмеження використання старих вантажних вагонів та виробництва нових поки що заблоковано представниками великого бізнесу.

Інше і теж неприємне, що викликає дуже погані думки, – це ситуація з нашими кар’єрами.  

При тому, що велике будівництво триває, наші кар’єри – Кварц та Малокохнівський – зменшують обсяги виробництва.

Причому виробництво на Кварці зменшено на  44,5 відсотка, а на Малоконівському – на 38%.

І все б нічого, якби не їх конкурент – Рижівський кар’єр, який працює так, як ніколи раніше, а його вантажівки засипають заплави Псла.

Однак тут теж є пояснення – Рижівський кар’єр, який збільшує виробництво, - це територія «слуг народу», а кременчужани такої честі – бути «слугами» не удостоєні.

Останнє, про що слід теж додати, – про зменшення обсягів виробництва оголошують на Кременчуцькому молокозаводі, при тому, що вартість їхньої продукції попри всю інфляцію не змінилася.

Також про аналогічне зменшення  обсягів виробництва на 4-5 відсотків повідомляють на кондитерській  фабриці «Рошен».

Підсумок же, а ні Кременчуцький сталеливарний, ні автомобільний сьогодні не працюють, – у нас усе залишається на рівні «як і було в часи карантину».

У місті є фінансовий прорив – збільшить обсяги виробництва ПАТ «Укртатнафта», але це ні на розмір зарплати, ні на збільшення кількості робочих місць не вплине.

Робочі місця Кременчуку міг би додати ПАТ «АвтоКрАЗ», але це вже події не нинішнього життя.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2750 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3219 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3659 0