Новини з 1996 року

Кременчук ушанував пам’ять загиблих учасників афганської війни. За що загинули наші люди?

Артем Кузьменко 26 грудня 2019 10:05 613 0

З усієї Полтавської області відправилися 4 тис 376 жителів області. З них загинули 86 людей, 20 з яких — жителі Кременчука.

Вчора, 25 грудня, в парку Воїнів-Інтернаціоналістів вшанували пам’ять загиблих учасників афганської війни. Були присутні і її учасники.

Спочатку назвали ім’я кожного загиблого кременчужанина в Афганістані в період 1979-1989 рр., після чого їх вшанували хвилиною мовчання. Збори закінчилися покладанням квітів до пам’ятника.

Нагадаємо, що уряд Афганістану звернувся до СРСР із проханням ввести до країни регулярні війська.

Однак це сталося після вбивства радянським ГРУ тодішнього президента Афганістану Аміна. 

Тож 12 грудня 1979 р. відповідне рішення було прийняте на засіданні Політбюро ЦК КПРС і пояснення там було одне - приблизно таке, як сьогодні про війська НАТО.

Але офіційна версія 1979-го - якщо не ввести війська, то Америка поставить в Афганістані ракети.  Але ті ракети ніхто ставити не думав. 

І звісно, що після такого комуністичного рішення, бо ніхто не зважав, як афганці боролися до того з колонізаторами, вже 25 грудня 1979 року радянські війська перейшли кордон з Афганістаном.

Одночасно літаки 103 Вітебської повітряно-десантної дивізії приземлилися на аеродромах Кабула і Баграма. Наступного дня підрозділи дивізії та КДБ встановили контроль над важливими стратегічними об’єктами в Кабулі.

А фініш же такий - цивільного населення - чоловіків, жінок, дітей, а практично всі виступили проти радянських визволителів,  вбито більше ніж півтора мільйона осіб.

Радянських воїнів, які загинули в Афганістані, - понад 30 тисяч. Окупація Афганістану тривала 10 років і закінчилася виходом радянських військ в СРСР. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2539 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3003 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3443 0