Новини з 1996 року

Кременчук наблизився до статусу "Громади, дружньої до дітей та молоді"

Валерія Макряшина 27 вересня 2018 18:00 628 0

Про молодь, дітей і не тільки говорили сьогодні, 27 вересня, у великій залі міськвиконкому. Подія, на яку були запрошені представники молодіжних організацій, студентського й учнівського самоврядування, представник Фонду народонаселення ООН Ганна Салоган, освітяни та військові, треба зазначити, - урочиста.

Саме сьогодні мер Кременчука Віталій Малецький та керівник соціальних проектів ЮНІСЕФ Артур Айвазов підписали Меморандум про взаєморозуміння між Кременчуцькою міською радою та представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні щодо участі міста Кременчука в програмі «Громада, дружня до дітей та молоді».

На сьогоднішній день про намір приєднатися до глобальної ініціативи ЮНІСЕФ заявили більше як 160 міст та об’єднаних територіальних громад зі всієї України. Кременчук увійшов до першої когорти муніципалітетів, які є лідерами у впровадженні ініціативи та отримують технічну підтримку ЮНІСЕФ.

Керівник соціальних проектів ЮНІСЕФ  Артур Айвазов наголосив, що 29 березня 2018 року відбулося підписання Меморандуму щодо впровадження в Україні ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» між ЮНІСЕФ, Урядом України та партнерами. Сьогоднішнє підписання меморандуму є знаковою подією для Кременчука та України в цілому. Наразі Кременчук є одним із ключових учасників у державотворенні країни, а сьогодні став першим українським містом, де впроваджуватиметься пілотний проект щодо молодіжного індексу. 

Представник Фонду народонаселення ОНН Ганна Саксогон підкреслила, що Кременчук є давнім партнером фонду. У ньому голос дитячої громади чують як ніде. Вона зазначила, що Фонд народонаселення ОНН  розробив методологію розрахунку індексу благополуччя молоді за найважливішими аспектами, що стосуються різних сфер життя. Кременчук став першим містом в Україні, де цю методологію було випробувано на практиці. 

Наразі в Кременчуці працюють 8 програм, які стосуються покращення індексу життя молоді та дітей. На фінансування цих програм спрямовується близько 40% коштів міського бюджету. Мер Малецький зазначив, що гроші для молоді будуть виділятися постійно, адже без молоді зараз нікуди. 

"Ми прагнемо досягти вищих стандартів на шляху створення сприятливих умов для розвитку й реалізації потенціалу дітей та молоді", - сказав міський голова. 

І тут варто нагадати йому про обіцянку, якій уже більше року, - скейт-парк у Кременчуці, якого досі немає. З приводу цього з'явилися вже дві відповідні петиції. 

Натомість для всіх присутніх, особливо для гостей міста, був показаний 4-хвилинний відеоролик на тему життя кременчуцької молоді. Творіння, а інакше його просто неможливо назвати, містило в собі надихаючу оду теперішній владі з явними перегинами на кшталт того, як у нашому місті класно жити, класно вчитися, класно народжувати, легко знайти роботу й простіше простого придбати житло тощо. 

Довідково 

Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право на освіту та охорону здоров’я. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді, отримуватимуть спеціальний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції передусім у соціальні проекти.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 478 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 952 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3463 0