Новини з 1996 року

Кременчук біднішає на очах. У нас - гірше ніж в Полтаві, Машівці та Горішніх Плавнях

Олександр Курилов 10 березня 2017 12:15 1335 0

Кременчук, на другий рік правління міського голови Віталія Малецького, покотився в економічну прірву. Мешканці нашого міста стали жити гірше, ніж у Полтаві, Горішніх Плавнях чи Машівському районі.

Це обласне управління статистики оприлюднило останні економічні дані щодо розвитку міст та районів Полтавщини, які свідчать, що Кременчук падає дуже сильно і звук від цього падіння аж закладає вуха.

Тож новина перша – наше місто опустилося за рівнем отриманих заробітних плат і якщо ми раніше були третіми в області (а колись – другими), то нині все змінилося.

Змінилося настільки, що вже у Полтаві середня заробітна плата складає 4854 гривні, проти наших 4850.

І другий показник, який виходить з рівня заробітних плат, – теж для нашого міста невеселий.

Тож якщо у Кременчуці при загальній кількості населення 222235 осіб субсидію отримують 69858 домогосподарств, то в Полтаві,  де значно більше, ніж у нас, - 291963 мешканці, субсидії отримують лише 68913 родин. Тобто якість життя, що стосується доходів людей у Полтаві, краща, а людей  з дуже малими доходами у нашому місті більше.

А ще краща ситуація в тому ж Машівському районі, де середня зарплата складає вже не нещасні кременчуцькі 4850 гривень, але 6454 тисячі грн.

Ну і, звісно, Горішні Плавні, з якими Кременчук веде свою запеклу війну за неіснуючий міст через Дніпро. Середня заробітна плата у цих наших сусідів – 6439 гривень.

Інший показник кременчуцького життя – це безробіття. І тут мова лише про одне: кількість безробітних (офіційних) у нас найбільша, ніж в усіх інших містах області, включно з Полтавою.

Тож наш показник – 2900 мешканців міста, які шукають роботу. Однак у тій же Полтаві таких шукачів роботи лише 2400 громадян.

Про що слід додати – так це вихід з ситуації.

Найпростіший для наших чиновників такий. Перше - на адміністративних комісіях у виконкомі карати бабусь, які незаконно продають овочі – цибулю та моркву у невстановлених місцях. Також можна карати фермерів з найближчих сіл, які везуть до міста продукти харчування.

Ну і третє – вкинути знову й  марно черговий мільйон гривень в інвестпарк «Центральний», який інвестори оминають десятою дорогою. Ще можна взяти якийсь додатковий кредит у Європі на тролейбуси. Все одно такі фінансові залучення  міських чиновників нових робочих місць не створюють.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1791 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1873 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1786 0