Новини з 1996 року

Кременчужани зможуть отримати 15% компенсації по ставках кредитів, взятих на енергозбереження

Віктор Крук 07 вересня 2016 15:30 722 0

Стимулювати мешканців Кременчука на енергозбереження будуть щороку на мільйон гривень. А всього на реалізацію Програми стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів населенням міста Кременчука до 2020 року з міського бюджету передбачено витратити 4,5 млн. грн. Саме така сума названа у проекті рішення Кременчуцької міської ради, яке сьогодні оприлюднене на її офіційному веб-сайті.

На чергову сесію Кременчуцької міської ради, яка запланована на 27 вересня, виноситься питання про затвердження «Програми стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів населенням міста Кременчука на 2016-2020 роки». 

Ініціатором та розробником програми виступає відділ енергоменеджменту та енергетики міськвиконкому. Для її фінансування, окрім коштів міського бюджету, сподіваються залучити кошти банківських установ і населення. До кінця поточного року передбачено фінансування з міського бюджету в обсязі 500 тис. грн., а далі щороку по одному мільйону. 

Метою Програми є стимулювання населення до впровадження енергозберігаючих заходів шляхом запровадження механізму компенсації з міського бюджету 15% річних за кредитами, отриманими населенням для придбання котлів із використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу та електроенергії) та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них та на придбання енергоефективного обладнання або матеріалів.

Завдяки цьому в мерії сподіваються зменшити споживання населенням енергоресурсів, внаслідок чого зменшиться і обсяг субсидій, призначених населенню для оплати енергоносіїв.

Розробники Програми відзначають, що її прийняття стане стимулом для проведення населенням енергозберігаючих заходів, адже на сьогодні банківські відсотки на кредити, взяті під ці цілі, занадто високі (до 25% річних), що відлякує населення.

На що саме будуть компенсувати населенню відсотки по кредитах? Це:
    - придбання котлів з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу та електроенергії) та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них;
- утеплення стін будинків, підлоги, горищ та дахів;
- встановлення рекуператорів тепла;
- встановлення та заміна енергозберігаючих вікон, вхідних дверей та віконно-балконних конструкцій;
- встановлення та реконструкція індивідуальних систем опалення, у тому числі альтернативних до природного газу тощо.

Програмою передбачений порядок компенсації 15% за кредитами, залученими фізичними особами у банківських установах на впровадження енергозберігаючих заходів. Зокрема, передбачається, що компенсації будуть виплачуватися за кредитами строком до 3-х років, а остання компенсація буде проведена за листопад 2020 року. У програмі конкретно визначається, на що саме можна взяти кредити для отримання 15% компенсації з міського бюджету і механізм оформлення та отримання цієї компенсації.

Теги: 3156

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 674 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1067 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 1012 0