Новини з 1996 року

Кременчужани наповнюють міський бюджет швидше, ніж чиновники встигають його витрачати

Віктор Крук 22 жовтня 2016 09:00 913 0

За підсумками 9 місяців поточного року, до міського бюджету Кременчука додатково до запланованого надійшло 43,7 млн грн. У вівторок, 25 жовтня, на сесії міської ради депутати будуть вирішувати, на що витратити ці кошти.

 

Ну дуже багато… грошей у міському бюджеті

У проекті рішення Кременчуцької міської ради щодо внесення змін до показників міського бюджету на 2016 рік пропонується збільшити його дохідну частину на 43 млн 754 тис. грн., а видаткову – на 42,7 млн грн.

Крім того, пропонується змінити перелік об’єктів, які фінансуватимуться за рахунок коштів бюджету розвитку та фонду охорони навколишнього природного середовища міського бюджету, і перелік місцевих (регіональних) програм.

Як повідомила віце-мер Тетяна Неіленко, яка опікується бюджетними питаннями, наразі на депозиті в комерційному банку лежить 100 млн грн. бюджетних коштів і є проблема з тим, щоб встигнути їх витратити за встановленою процедурою до кінця року.

Отже, кременчужани своїми податками наповнюють міський бюджет такими темпами, що чиновники ледь встигають його витрачати. Більше того, за рахунок цього в мерії вже отримали 7,6 млн грн. доходів у вигляді відсотків від депозиту, а до кінця року сподіваються довести цю суму до 11 млн.   

Що мерія пропонує зробити за рахунок додаткових надходжень? Відповідні пропозиції містяться у проекті рішення міської ради, підготовленого міськвиконкомом.

 

Пріоритет - фінансовій підтримці комунальних підприємств

Безумовними лідерами в отриманні додаткових бюджетних коштів стануть комунальні підприємства. На їх безпосередню фінансову підтримку пропонується виділити 14 млн грн.!

А ще 4 млн грн. окремо отримає КП «Кременчукводоканал» для погашення заборгованості та сплати відсотків за кредитом, отриманим від Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Загалом виходить 18 млн.

За розміром грошової допомоги на 1-му місці знаходиться КП «Теплоенерго», яке отримає з бюджету 6 млн 594 тис. грн. З них на виплату зарплати піде майже 4,5 млн, на погашення заборгованості перед ПАТ «КВБЗ» - 1,5 млн і на придбання ремонтних матеріалів – 500 тис. грн. 

На 2-му місці - КП «Благоустрій Кременчука». Підприємство отримає 3 млн 159 тис. грн., більшу частину з яких використає на придбання двох тракторів з навісним обладнанням та снігового відвалу. А 400 тис. грн. витратить на встановлення новорічної ялинки, придбання прикрас до неї та хвої. 

На 3-му місці – КАТП-1628 з 2 млн 491 тис. грн. фінансової допомоги з міського бюджету, які підуть на придбання двох тракторів, снігоочисника та гуми.

КП «Кременчуцьке тролейбусне управління» додатково отримає 2,2 млн грн., яке більшу частину цих коштів витратить на зарплату для своїх працівників, а 700 тис. - на «відшкодування Європейському банку реконструкції та розвитку фактично понесених витрат… у зв’язку з підготовкою надання Банком фінансування».

Нагадаємо, що мер міста хоче взяти у цьому банку кредит на 8 млн євро для закупівлі нових тролейбусів. А платити за цю ініціативу Кременчук починає вже зараз.

КП «Кременчукводоканал», окрім вищеназваних 4 млн, отримає ще 460 тис. грн. Фінансово підтримають і КП «Спецсервіс-Кременчук» - 100 тис. грн. підуть на облаштування майданчика для утримання котів.

 

ЖКГ – 16 млн грн.

На житлово-комунальне господарство Кременчука пропонується додатково направити  16,1 млн грн.

Це ремонти дахів, водопроводів, інженерних мереж тощо.

З них один мільйон нададуть КП «Благоустрій Кременчука» для виконання робіт з благоустрою міста, 200 тис. грн.«Кременчукводоканалу» - для придбання та встановлення пожежних гідрантів і 473 тис. грн. КГЖЕП «Автозаводське» – на зарплату та ремонт комунальних приміщень. ОСББ отримають з цих коштів 450 тис. грн. - на капітальний ремонт житлових будинків. 

На будівництво міських об’єктів додадуть 2,2 млн грн., а на транспорт та дорожнє господарство – майже 3,8 млн грн.

Видатки на надання пільгових кредитів громадянам на будівництво та придбання житла збільшують на 1 млн грн. Крім того, нацгвардійцям виділяють допомогу на 300 тис. грн., а місцевому СБУ –  на 100 тис. грн.

 

Освіта, соцзахист та охорона здоров’я 

Суму видатків на соціальний захист у мерії пропонують збільшити на 3,9 млн грн. Майже всі ці кошти підуть на відшкодування втрат за перевезення пільговиків та школярів віком до 12 років. 

Медична галузь отримає трохи менше – 3,8 млн грн. Кошти планують витратити на придбання медобладнання анестезіологічного відділення 1-ої лікарні, апарата УЗД для пологового будинку, проведення капремонту операційного блоку і хірургічного відділення дитячої лікарні та забезпечення хворих інсуліном. 

Галузь «Освіта» отримає ще менше - лише 3,6 млн грн., з яких 1 млн віддадуть «Полтаваобленерго» в розрахунок боргу за теплоносії, а решту направлять на завершення капремонтів у семи школах та дитсадках.

На додаткове фінансування освітянських закладів, щоб можна було повністю відмовитися від добровільно-примусових «благодійних» внесків, які щомісячно за встановленою нормою збирають з батьків, цього року коштів не знайшлося.

Залишається сподіватися, що міський голова Віталій Малецький виконає свою обіцянку і передбачить відповідні кошти при плануванні міського бюджету на 2017 рік.

Нагадаємо, що, за розрахунками депутатів та департаменту освіти, на це щомісяця потрібно 1,5 млн грн. - не такі вже й великі гроші для Кременчука. Тим більше, що у багатьох містах України це вже зроблено.

 

І про себе не забули, і культурі трохи допомогли

Готуючи пропозиції по розподілу додаткових надходжень бюджету, в міськвиконкомі не забули і про себе. Видатки на «утримання органів місцевого самоврядування» пропонується збільшити на 378 тис. грн.

Гроші підуть на ремонт даху мерії та кабінетів у ЦНАПі, а також встановлення охоронної сигналізації та придбання комп’ютерної техніки замість нещодавно вкраденої для департаменту соцзахисту. 

Галузь «Культура і мистецтво» додатково отримає 1,2 млн. грн., з яких 450 тис. грн. піде на проведення новорічних свят, а 86 тис. грн. – на утримання адміністрацій парку «Крюківський» та «Міський сад». На залишок коштів проведуть ремонти у музичній школі №3, філії дитячої бібліотеки №4 та придбають музичні інструменти і мультимедійне обладнання.

І найменше коштів отримає галузь "Фізичної культури та спорту" – лише 370 тис. грн., третину з яких (100 тис. грн.) направлять на фінансову підтримку футбольного клубу «Кремінь», а 200 тис. грн. - заплатять перший внесок для придбання квартири учасниці ХХХІ Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро Ользі Ляховій.

 

На природоохоронні заходи додадуть 2 млн. грн.

Кошти з фонду охорони навколишнього природного середовища направлять на: продовження реконструкції Придніпровського парку (900 тис. грн.), встановлення обладнання для очищення викидів від асфальтозмішувачів на дільниці ШРБУ (500 тис. грн.),  придбання сміттєвих контейнерів (324 тис. грн.) та  будівництво споруд для збору твердих побутових відходів (276 тис. грн.).

Про основні джерела наповнення міського бюджету Кременчука можно читайте  ТУТ.

 

 

Теги: Гроші КременчукаПолітика КременчукаЕкономіка КременчукаБюджет Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 466 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 853 0
У галереї Кременчука представили виставку "Смарагдові розписи" юних художників міста. ФОТО 807 0