Новини з 1996 року

Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж

Артем Кузьменко 29 вересня 2020 10:30 4185 0

Сьогодні, 29 вересня, Кременчук святкує 449-у річницю з дня заснування і вшановує тих, хто боровся за визволення міста від німецьких загарбників. На урочистому заході біля пам’ятника Воїну-визволителю розповідали історію Кременчука, який прибрали до своїх рук нацисти, і як кременчуцькі партизани до останнього билися з ворогом у підпіллі, а потім відкрито, з розумінням того, що перемога вже близько.

Ворог прийшов до Кременчука 9 вересня 1941 року. Наступні 2 роки й 20 днів місцеве населення жило в страху. Кількість мешканців зменшилася до 30 000, з Кременчука на каторгу до Німеччини відправили близько 10 000 людей.

На всій Полтавщині найбільш смертоносним місцем вважали саме Кременчук, де нацисти створили мережу таборів для радянських військовополонених і місцевих мешканців.

Сьогодні кременчужани поклали квіти в пам’ять про подвиг тих людей, які готові були віддати своє життя за свободу інших, з нагоди 77-ої річниці визволення міста від загарбників. Ветерани, які були присутні на заході, згадали ті страшні роки й поглянули на молодих солдатів, яких лише нещодавно почала загартовувати армія.

Також біля пам’ятника грав ансамбль досвідчених музикантів і танцювали ще зовсім юні артистки.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 639 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 836 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1196 0