Новини з 1996 року

Кременчужанам готують страхову ціну на газ. З вартістю газу громадянам влаштують небачений безлад

Валерія Макряшина 22 листопад 2019 15:05 789 0

Кабмін планує затвердити страхову ціну на газ для населення, яка складе близько 7 тис. грн за тисячу кубометрів (із ПДВ та без урахування транспортування) з 1 січня 2020 року.

Про це заявив голова Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель в інтерв'ю журналістам 24 каналу вчора, 21 листопада.

"Із 1 січня людям запропонують певну страхову ціну на газ, яку вони зможуть вибрати до кінця опалювального сезону. Вона буде навіть менша, ніж ціна на перший квартал 2019 року (8550 гривень за тисячу кубометрів, - ред.).

Це так званий ринковий інструмент, що називається "контракти на майбутнє". Чому це так важливо?

Тому що населення не повинно 31 грудня мати одну ціну, а з 1 січня - іншу, удвічі-втричі більшу", - підкреслив Оржель.

Він додав, що зараз ідеться про ціну в розмірі 7000 гривень за тисячу кубометрів (без витрат на транспортування газу).

Зараз ціна газу для населення становить 4 899 гривні за тисячу кубометрів (без ПДВ і витрат на транспортування), а в Кременчуці ціна на газ складає  6 478,6380 грн за 1000 м куб. із ПДВ, в зоні обслуговування ПрАТ “Кременчукгаз” (м. Кременчук, м. Комсомольськ, Кременчуцький, Семенівський р-ни). 

У разі, якщо з 1 січня ціна на газ істотно зросте, то українці, які застрахують ці ціни, будуть платити 7000 гривень, навіть якщо ціни на газ будуть вищими.

"Якщо ж Україна підписує договір на транспортування, то це є фактором стабілізації значного ринку. У нас і в Європі значні обсяги газу знаходяться в підземних сховищах. І фактор того, що транзит не зупинився, зіграє, напевно, на те, що ціна на газ буде зменшуватися. І тоді споживачі зі страховою ціною не виграють від ситуації, оскільки на ринку буде менша ціна", - пояснив Оржель.

За його словами, українці зможуть відмовитися від цієї пропозиції й платити за ринковими цінами, але тоді для них збільшаться ризики стрімкого зростання ціни на газ.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2540 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3004 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3445 0