Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Кременчужан, які їздять на гіробордах і електросамокатах, прирівняють до учасників дорожнього руху

Валерія Макряшина 04 травня 2020 11:00 1399 0

Останнім часом значну популярність набуло використання портативних транспортних засобів на електричній тязі (а це в нас гіроборди, гіроскутери, моноколеса, електросамокати, електроскейтборди, сігвеї тощо). 

А отже нардепи вирішили терміново щось із цим робити, а саме "здійснити регулювання правовідносин, які виникають в процесі експлуатації вказаних транспортних засобів". І, звісно ж, встановити відповідальність для порушників, а відтак - штрафи.

Звучить не дуже, погодьтеся? 

Таким чином на розгляд Верховної Ради було подано одразу два законопроекти: № 3023 та № 3023-1.

Законопроект № 3023:  до користувачів персонального легкого електротранспорту відносяться особи, які пересуваються з використанням одно-, дво- або триколісного механічного транспортного засобу, що приводиться в рух за допомогою електричного двигуна (електричні скутери, cігвеї, гіроборди, гіроскутери тощо), крім інвалідних колясок та велосипедів, обладнаних електродвигунами.

Особи, які керують персональним легким електротранспортом, будуть зобов'язані:

- використовувати технічно справний та належним чином обладнаний персональний легкий електротранспорт;

- рухатися по дорогах і спеціальних велосипедних доріжках попутно із загальним потоком транспортних засобів;

- під час руху у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості незалежно від ступеня освітлення дороги мати увімкнений ліхтар (фару) та виділити себе за допомогою світлоповертальних елементів, що закріплюються на зовнішньому одязі або в інший спосіб;

- керувати персональним легким електротранспортом, що обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами (крім випадків, коли можливість такого обладнання не передбачена конструктивним рішенням виробника);

- не перевозити пасажирів, крім випадків, коли їх перевезення прямо передбачено конструктивним рішенням виробника;

- не користуватися під час руху засобами зв'язку, тримаючи їх у руці;

- не допускати випадків керування персональним легким електротранспортом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Аналогічні обов'язки встановлює законопроект № 3023-1 для тих, кого він називає особами, які рухаються за допомогою портативних транспортних засобів на електричній тязі.

Їм також мають дозволити рухатися по тротуарах або пішохідних доріжках із швидкістю пішохода і заборонити перевозити вантажі, що заважають керуванню, чи буксирувати причепи.

 


Обидва законопроекти пропонують за порушення ПДР користувачами персонального легкого електротранспорту запровадити адміністративний штраф у 85 грн.


 

Законопроект № 3023 пропонує зобов'язати велосипедистів додатково:

- не користуватися під час руху засобами зв'язку, тримаючи їх у руці;

- під час руху у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості або під час руху за межами населеного пункту виділити себе за допомогою світлоповертальних елементів, що закріплюються на зовнішньому одязі або в інший спосіб;

- не допускати випадків керування велосипедом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

А законопроект № 3023-1, як пише Ліга Закон, лише додатково зобов'язує велосипедистів в темний час доби, при тумані і в умовах недостатньої видимості використовувати світлоповертальні жилети.

За цим же законопроектом пішохід буде зобов'язаний при русі краєм проїзної частини автомобільної дороги чи узбіччям за межами населених пунктів в темний час доби мати на одязі світлоповертальні елементи.

Додамо, що ідея вдягнути на всіх учасників дорожнього руху світловідбиваючі жилети - не нова, у ВР вже реєстрували нещодавно відповідні законопроекти.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

ПРОГРАМА ТЕЛЕПЕРЕДАЧ НА 29 ЛИПНЯ 6 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 929 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1637 0