Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Косіння амброзії, як боротьба з вітряками. Цього року амброзія у Кременчуці знову перемагає.

Віктор Крук 28 липня 2016 15:40 1128 0

На засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій сьогодні в мерії обговорювали питання боротьби із карантинними рослинами. Алергіки, яких у Кременчуці з кожним роком стає все більше й більше, можуть ні на що не сподіватися і йти до аптек.

Начальник УЖКГ Іван Москалик повідомив, що КП «Благоустрій Кременчука» разом з керуючими компаніями цього року викосив понад 500 га міських територій. На боротьбу з амброзією у міському бюджеті передбачили 800 тис. грн. і майже все вже витратили. В той же час, за його словами, кращий метод боротьби з амброзією – видалення її з коренем. Але це надто дорого, адже процес трудмісткий, і тому комунальники, як і в минулі роки, лише косять бур'ян, який усе одно відростає і цвіте трохи пізніше.

Іван Москалик розповів, що у парку «Ювілейному» є окрема ділянка, на якій амброзію не скошують, а виривають. За його словами, через три роки після початку експерименту там амброзію знищили повністю. Члени комісії поставили слушне запитання: чому цей вдалий експеримент не поширюється у Кременчуці? І чому гроші йдуть лише на косіння, а не на платний прийом вирваних з коренем рослин амброзії у мешканців міста? Перший віце-мер Володимир Пелипенко рекомендував Івану Москалику наступного року впроваджувати нові методи боротьби з амброзією. Зокрема, закласти до міського бюджету кошти, щоб фінансувати заходи із ручного виривання амброзії.  

Як на автора, то до роботи з ручного видалення амброзії у парках та скверах Кременчука в період травень-початок червня (поки рослина маленька і безпечна) можна залучати молодь, яка працює на громадських роботах і три місяці щипає травичку між плитами перед міськвиконкомом. Травичку можна пощипати і у липні-серпні, коли амброзію краще не чіпати. Крім того, наприкінці весни - на початку літа до цієї роботи на «практику» можна залучити школярів, учнів ПТУ тощо. Отже, повністю видалити амброзію з парків та скверів міста цілком реально. І зробити це можна відносно швидко та без особливих бюджетних витрат. Було б тільки бажання у міської влади організувати цю роботу. Експеримент з ділянкою у парку «Ювілейний» це повністю підтверджує. Що ж до іншої території міста, то тут необхідно боротися з амброзією всіма доступними методами. І косінням, і приймаючи її у населення за гроші, а там, де далеко від місць проживання людей, можна застосовувати хімічні засоби, як це цього року роблять у Горішніх Плавнях.

Поки ж у нас щоліта, як тільки у Кременчуці зацвітає амброзія, міська влада починає вести розмову про необхідність боротьби з цим алергеном. Хоча боротися з нею вже пізно. Про це треба було говорити навесні. Тоді ж планувати цю роботу, а проводити її на початку літа – до пори цвітіння рослини. А так, як завжди, боремося з вітряками. А амброзії з кожним роком стає все більше і більше.

До речі, нещодавно був у Польщі, там амброзії немає взагалі. Рай для алергіків.

 

Теги: боротьба

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 806 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1496 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1501 0