Новини з 1996 року

Корупційний покер у виконкомі: Малецькому вже час показати свою сильну карту. Епізод 1

Андрій Михайленко 25 грудня 2015 17:51 2098 0

З міською радою та виконкомом кояться дива, що пов'язані з корупцією. Така ж доля може спіткати самого мера.

Як ми вже повідомляли, на нинішніх віце-мерів Руслана Проценка та Ольгу Усанову складено адміністративні протоколи за статтею 172-7 Кодексу України про адмінстративні правопорушення, оскільки останні голосували за затвердження самих себе у складі виконкому. Аналогічна доля з протоколом спіткала й депутата міськради Зінаїду Проценко, яка в умовах конфлікту інтересів голосувала за призначення свого чоловіка Руслана Проценка до складу виконкому.

За непідтвердженою інформацією, Автозаводський райсуд має розглянути протоколи 11 та 14 січня. Міський голова Віталій Малецький зазначив нещодавно журналістам, що підстав для складання вищевказаних протоколів про корупцію немає (з 04:38 хвилини на відео, яке подаємо нижче).

 

 

У редакції дотримуються думки, що протокол має бути складено, якщо вже не складено, на самого міського голову. За тією інформацією, яка опинилася в розпорядженні редакції, питання до Малецького з боку правоохоронців мають виникнути по двох епізодах. Сьогодні розкажемо про перший.

Епізод 1.  Ми вже торкалися корупційної складової  Комплексної програми "Молодь Кременчука". Як відомо, на засіданні другої сесії міської ради Малецький просив депутатів підтримати даний документ, згідно з яким, Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій тільки у 2016 році сам або ж у співпраці з іншими має освоїти 983 тис. гривень бюджетних коштів. Було встановлено, що пан Малецький фактично приймав рішення про виділення коштів організації, якою керує його підлегла Світлана Пищита. Така обставина може впливати на об'єктивність та неупередженість прийняття міським головою рішення. 

Перспективу складення на Малецького протоколу за статтею 172-7 КУпАП мають розглянути самі правоохоронці. Але й це ще не все. 

Як відомо, згідно з частиною 3 статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування", міський голова скликає сесії міської ради та формує порядок денний. Для того, щоб скликати другу сесію та затвердити її порядок денний, 8 грудня Малецький видав відповідне розпорядження № 347-Р. Даним розпорядженням до проекту порядку денного сесії міськради було включено питання про затвердження Комплексної програми "Молодь Кременчука".  

У розпорядженні редакції нашого видання опинився Витяг з ЄДРПОУ, з якого видно, що на момент видання розпорядження по проекту порядку денного сесії пан Малецький був серед засновників засновників (вибачте за тавтологію) Кременчуцького міського комітету молодіжних організацій, яке до проекту вказаної програми мало отримувати кошти з бюджету. Одним із засновників вказаної організації є Молодіжна громадська організація "Молодий Кременчук", одним із засновників якої у свої чергу був громадянин Малецький Віталій Олексійович.

Простіше кажучи, Малецький своїм розпорядженням виніс на сесію міської ради питання про виділення коштів своїй організації. В даному випадку чітко видно, що пан Малецький приймав рішення про видачу розпорядження № 347-Р в умовах реального конфлікту інтересів.

Нижче подаємо підтвердження своїх слів. У правоохоронців у цьому випадку сумнівів не має бути.

 

 

 

Як має у 2016-2020 роках освоювати бюджетні кошти Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій, просимо дивитись ТУТ. Далі ж просимо звернути увагу на кінцевих власників комітету станом на 8 грудня цього року.

 

 

Примітка. Слід вказати, що інформація в ЄДРПОУ може оновлюватись із запізненням, а тому станом на 8 грудня Малецький міг уже не перебувати в засновниках ГО "Молодий Кременчук". Разом з тим державні реєстратори мали б внести відповідні зміни у відомостях ЄДРПОУ станом на цю ж дату, виходячи з даних проколу збору засновників.

 

 

 

Теги: Сесія міської радиКорупціяПолітика КременчукаВіталій Малецький

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2750 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3219 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3659 0