Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Корупція в роті "Кременчук". Епізод 3. Сумніви щодо бою із сепаратистами 3 вересня 2014 року під Трьохізбєнкою. ВІДЕОдоказ

Андрій Михайленко 13 жовтня 2015 17:35 3322 9

Ми продовжуємо цикл статтей "Корупція в роті "Кременчук". Попередніми статтями циклу були:

- Корупція в роті "Кременчук". Епізод 1. безпілотники та тепловізори для полювання та рибалки - не для АТО. ВІДЕОсвідчення

Корупція в роті "Кременчук". Епізод 2. Підробка документів. Контроль за зброєю відсутній?

Корупція в роті "Кременчук". Епізод 2.1. Захарченко обіцяє перевірити як до рук цивільного потрапив автомат

Цього разу ми висвітлимо питання щодо розповсюдження паном Беркелею неправдивої інформації, яка своїм наслідком може мати підробку документів.

Вищевказані статті підвищили увагу до нас з боку працівників міліції даного спецпідрозділу. В результаті редакція отримала відеозапис, де у кадр потрапив командир підрозділу Олег Беркеля. Міліціонер звернув нашу увагу на публікацію сайту "Телеграф" від 5 вересня минулого року "Рота Кременчук вступила в бій з бойовиками на Луганщині". На його думку, 3 вересня минулого року бою між міліціонерами та сепаратистами на мосту через Сіверський Донець біля села Трьохізбенка не було, оскільки є багато деталей, які викликають сумніви.

"Один з бійців надав нам відео, яке, з його слів, було знято саме третього вересня минулого року", - прокоментував наданий редакції відеозапис міліціонер роти "Кременчук".

"Диявол криється в дрібницях", - є така думка. Але про все по порядку. Одразу слід зазначити, що ключові моменти ми будемо виділяти жирним.

Отже, згідно публікації видання "Телеграф" від 5 вересня того року, командир роти "Кременчук" Олег Беркеля повідомив журналістам про те, що розвідгрупа мала підірвати понтонний міст бойовиків через Сіверський Донець.

"Ми підійшли до мосту й нарвалися на блокпост сепаратистів, зав'язався бій. По нас стріляли снайпери та гранатомети. Один зі снарядів гранатомета розіврвася поруч, мене контузило, а ще один боєць отримав поранення уламком по дотичній. Також була прострілена машина, на якій ми приїжджали",  - повідомив тоді Беркеля журналісту видання "Телеграф".

"Бійці роти "Кременчук" відкрили у відповідь вогонь з АГС та тяжких кулеметів. Міст був частково знищений - по ньому відтепер можуть пройти люди, але машина не проїде. Також було ліквідовано декілька сепаратистів, але скільки саме, бійці роти не рахували", - додав він.

"Там було "м'ясо", тому не було видно, скільки супротивників знищили. Ми стріляли з АГС та важких кулеметів. Міст обвалили, а тому, безумовно, там були жертви", - пояснив тоді Беркеля.

 

ЩО НЕ ЗРОСТАЄТЬСЯ?

ПО-ПЕРШЕ. Поблизу села Трьохізбенка Луганської області існує (або ж - існував) залізобетонний автомобільно-пішохідний міст, який сполучає два береги річки Сіверський Донець. Українські сайти ще 4 липня 2014 року повідомляли, що міст було підірвано. Останній є стратегічно важливим.

Один із бійців батальону "Айдар" повідомив журналісту "Програми Плюс", що міст було підрвано влітку минулого року сепаратистами, щоб не дати українським бійцям розвинути успіх наступальної кампанії того часу. 

 

Залізобетонний міст через Сіверський Донець.

 

ПО-ДРУГЕ. На початку публікації вказано, що розвідгрупа мала підірвати понтонний міст бойовиків через Сіверський Донець. Уже встановлено, що вказаний міст є залізобетонним. Беркеля міг себе обмовити. Але що значить "розвідгрупа мала підірвати ...міст"?

У міліції в принципі не може існувати розвідгруп, бо міліція охороняє громадський порядок, а тому не може виконувати загальновійськових операцій. Міліція для своїх завдань явно не може мати надпотужної вибухівки для підриву мосту, бо це ніяк не регламентовано статтями 12, 13, 14, 15 та 15-1 Закону України "Про міліцію".

ПО-ТРЕТЄ. "Бійці роти "Кременчук" відкрили у відповідь вогонь з АГС та тяжких кулеметів. Міст був частково обвалений - по ньому відтепер можуть пройти люди, але машина не проїде",  - повідомив у вересні 2014 журналістам пан Беркеля. 

Пан Беркеля явно збрехав журналісту, оскільки міст, повторімось, був обвалений внаслідок підриву ще 4 липня 2014 року.

Зі слів Беркелі виходить, що міст було обвалено внаслідок обстрілу з АГС та тяжких кулеметів, якими стріляли бійці роти "Кременчук". Як зазначає вже згаданий нами боєць батальйону "Айдар", за своєю потужністю АГС  та важкі кулемети явно "слабкі", щоб знищити залізобетонний міст. За його словами, навіть 125-мм гармати танку теж буде недостатньо. Слід також враховувати, що АГС призначений для боротьби з живою силою супротивника та його вогневих засобів, які розташовані поза укриттями.

ПО-ЧЕТВЕРТЕ. Ми не знайшли жодного підтвердження вказаного бою на сайті "Інформаційний спротив" як за саме 3 вересня 2014 року , так і за 4 вересня того ж року - також. Сам же даний ресурс оперативно відстежує усі бої та інциденти, а також висвітлює інформацію від РНБО.

Доходимо до висновку, що Беркеля не міг нічого переплутати. Нашим міліцейським співбесідником було висунуто припущення, що даний фейковий бій було придумано з метою пояснити вже згадане поранення бійця роти "Кременчук" уламком по дотичній.

Чи проводились з цього питання перевірки всередині МВС, нам невідомо. Але в нас є вже згадане...

 

ВІДЕО

....яке, повторімось, за словами міліціонера, відзнято саме 3 вересня минулого року.

Для більш об'єктивної оцінки змісту наданого відеоматеріалу ми попрохали його переглянути вже згаданого воїна "Айдару" та бійця 92-ї бригади ЗСУ. Перегляд відео в обох викликав посмішку з таких причин:

- видно, що бійці, не кваплячись, облаштовують свої вогневі позиції за допомогою ковдри, що явно не за правилами облаштування вогневих позицій,

- сама вогнева позиція для бою не знаходиться за укриттями, що також суперечить елементарним правилам бою,

- на 42-ій секунді відео бійці міняють один одного за кулеметом, що явно вказує не на бойову ситуацію, другий стрілець-кулеметник взагалі в шортах (!), 

- біля вогневих позицій скупчення транспорту, який необхідно було б ховати в укриттях задля захисту від можливого ураження зброєю,

- на відео із 25-ї секунди видно, як працює АГС, який вкрай небезпечно використовувати під кронами дерев, бо боєзаряди можуть вибухати вже від контакту з листям, якщо полетять під прямим кутом внаслідок раптового відхилення ствола АГС під час стрільби.

Дані нюанси обгрунтовують припущення міліціонера, що жодного бою не було, а бійці роти "Кременчук" лише влаштували розваги за участю свого командира ( у кадрі з  14-ї секунди).

Міліціонер вказує, що на 62-й секунді в центрі кадру видно відео, в яке влучив постріл гранатомета та чутно розрив. І майже одразу чутно стогін пораненого бійця (мабуть, другий кулеметник). Імовірно, в ході даної стрілянини й отримав поранення Артем Кравченко.

 

 

"За фактом поранення бійця роти "Кременчук" Артема Кравченка могло бути відкрите кримінальне провадження на підставі медичних документів за фактом отримання поранень", - каже міліціонер.

Вказане відео з усім вищеперерахованим може докорінно змінити ситуацію, адже Беркеля не проконтролював дотримання своїми підлеглими елементарних заходів безпеки поводження зі зброєю, що регламентовано відповідною відомчою Інструкцією.

 

Вкотре закликаємо пана Беркелю прокоментувати наші публікації.

 

 

 

Теги: рота КременчукМВСПідтримка оборониАТОРезонанс Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Беретта 14.10.2015 21:48

Самое неприятное в этом всем, что из-за одного самого главного му..ка падает тень на все подразделение. В роте служат нормальные ребята, адекватные боевые офицеры, которые действительно принимали участие в боях в Крымском (хотя рота милиции в априори не должна была быть на передке ). В Крымском было горячее всего, но "доблестный" командир ни разу не приехал к ребятам, боялся за свой необъятный зад.

Беретта 14.10.2015 21:30

гость 14.10.2015 20:15

Из видео видно что это даже не учебные стрельбы,а пальба по бутылкам!!!Ув.редакция это низкосортное видео,какой на х... бой ???

гость 14.10.2015 20:05

гость 14.10.2015 20:05

гость 14.10.2015 20:05

Справедливый 14.10.2015 16:07

Мне интересно когда появяться защитники Беркели! Хотя 100% уверен в его защиту писали его близкие! Редакция "Програмы плюс" молодцы! Хоть откроют глаза тем кто думает, что он чего-то стоит. Я ранее писал, что это мошенник со стажем! И знаю его много лет! Должен всему миру. Помню как за долги автомобиль у его забрали, как он скрывался.... Как он вообще попал в милицию? Куда смотрят в МВД??? Потом хотят доверия к милици! Уберите сначала этих псевдопатритотов, мородеров....

Леха Карамазов 14.10.2015 15:19

Самое страшное, что таким "командирам" вверяют жизни людей. А они с ними как с оловянными солдатиками. А потом на их крови награды получают.

Справедливый 14.10.2015 12:44

А где "жена" бойца которая так расхваливала Б.? "Дальнобойщик" где? Человек без флага и родины! Очень стыдно читать даже такие статьи! Как этот человек вообще людям в глаза смотреть может? Ребята реально гибнут, а этот....... вояка блин.

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 809 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1499 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1504 0