Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Китай грошей на новий міст через Дніпро у Кременчуці не дав і не дасть. А Туреччина нас врятує?

Олександр Курилов 24 грудня 2020 11:45 1165 0

Новий міст у Кременчуці через Дніпро не буде гіршим турецького парку біля набережної в Одесі й, вочевидь, носитиме ім’я нинішнього президента Туреччини Реджепа Ердогана.

Такий прогноз – із подій, що нині відбуваються навколо тендера з будівництва нового мосту в Кременчуці через Дніпро вартістю 12,5 мільярдів гривень, які в Державному бюджеті не передбачені взагалі.

За тим, що сталося за останній місяць із цим будівництвом нового мосту через Дніпро в нашому місті, всеукраїнські ЗМІ повідомляють про три події.

Перша така, що відбулася в листопаді цього року в уряді – Прем’єр Міністр України Денис Шмигаль уповноважив міністра інфраструктури Владислава Криклія підписати з Китаєм інвестиційну угоду на два проекти.

Зокрема, об’їзна дорога в столиці довжиною 160 км та будівництво нового мосту через Дніпро, що планувалося зробити за кредитні 340 мільйонів доларів США, які мали намір взяти в Китаї.

Однак, попри всі попередньо підписані меморандуми з китайськими делегаціями стосовно нового кременчуцького мосту, а таких було  щонайменше два, нині все змінилося.

І сьогодні українсько-китайський проект з появи нового мосту через Дніпро в Кременчуці є нереальним.

І причина тут  не в тому, що Україна знаходиться далеко від Китаю, але в тому, що в Піднебесній з’явилися великі претензії стосовно приватизації «Мотор січ», на які наш уряд не йде.

А інше, що є з цього плану й про це ми теж читаємо, – урядові структури України долучилися до демонтажу всього обладнання компанії Huawei, встановленого на відомчих будівлях.

Й мова тут про прості  речі – Україна підтримує в цій справі США.

Натомість Америка, які веде торгові війни з Китаєм, підтримує Україну у справі протидії «Північному потоку».

У підсумку, слід так розуміти, що Китай відмовив уряду України в кредитах і китайські підприємства не братимуть участі в будівництві нового мосту через Дніпро в Кременчуці.

Натомість місце Китаю в кременчуцькому проекті зайняла Туреччина, дві компанії якої заявили про своє бажання будувати новий міст через Дніпро в Кременчуці.

З того, що відомо про цих двох учасників кременчуцького тендера: DOĞUŞ İNŞAAT збудувало метро в Стамбулі.

Онур Тааххут – робить бетонну дорогу Дніпро-Решетилівка  та будує  (добудовує) міст  через Дніпро в Запоріжжі за 11,9 мільярда гривень.

Єдине, що в цій справі залишається без відповіді, – це кошти.

На будівництво нового мосту через Дніпро в Кременчуці в Державному бюджеті на наступний рік не виділено жодної копійки.

Інше, що непокоїть, – нового кременчуцького мосту немає в переліку важливих державних, урядових інвестиційних проектів і фінансування цієї справи навіть у майбутньому з держбюджету не передбачається.

Тож залишається  одне – всім кременчужанам письмово звернутися до президента Туреччини Реджепа Ердогана, аби він виділив кошти  на кременчуцьке будівництво, яке виконуватимуть будівельні підприємства Туреччини.

Інакше Кременчуку прийдеться тягти цей проект за кошти міського бюджету, а це буде катастрофа.

На фото - міст-довгобуд у Запоріжжі, який за кошти Держбюджету взялася добудовувати компанія Онур Тааххут

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 871 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1563 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1560 0