Новини з 1996 року

Життя в полоні смороду: що робити, якщо сусід перетворив свою квартиру на смітник?

Валерія Макряшина 24 лютого 2019 08:30 2149 0

Що робити, якщо по сусідству живе людина «з деякими дивацтвами» і заповнює свою квартиру «предметами інтер’єру» зі звалища? Іноді такі мешканці отруюють життя цілого під’їзду, поширюючи сморід і антисанітарію. Кременчужани не раз стикалися з такою проблемою, і деякі з них справді не знають, що робити з сусідами, які мають таку погану звичку - все тягти додому. 

Що в такій ситуації можна зробити?

Згідно з українським законодавством, власник квартири є власником як самого приміщення, так і речей, що знаходяться в ньому. Щось робити з ними без його згоди не можна – це буде розцінено як посягання на його майно і приватну власність, за яке передбачено покарання.

Перш ніж звертатися в будь-які інстанції, варто спробувати знайти з сусідом спільну мову і донести до нього суть своїх претензій. Можливо, людині стане ніяково через підвищену увагу до неї з боку інших людей і вона добровільно почне «розхламлювання». Але, як показує досвід, такі розмови ні до чого не призводять. 

Якщо вмовляння не подіяли, спеціалісти радять налякати неохайного сусіда журналістами. Не виключено, що в нього прокинеться почуття людської гідності і він не захоче здобути славу місцевого бруднулі. Якщо й така бесіда не допомогла, доведеться залучати до ситуації «третіх осіб».

Керуюча компанія або управління ЖКГ.  Зберіть підписи максимальної кількості сусідів. Оформіть колективне звернення і адресуйте його своїй обслуговуючій компанії. Комунальники повинні виїхати на місце, скласти адміністративний протокол і призначити дату, до якої мешканець зобов’язаний винести сміття.

Місцева адміністрація. Якщо комунальники достукатися до сусіда-сміттяра не змогли, слід відправити звернення до органу місцевого самоврядування. На цьому етапі можуть виникнути складнощі. Відповідно до закону, оштрафувати мешканця можна тільки за захаращення прибудинкової території або місць загального користування. Якщо ж сміття знаходиться у квартирі, воно вважається його «власністю».

Поліція. Подайте заяву до райвідділу поліції. Переконайтеся, що її зареєстрували. Правоохоронці зобов’язані відреагувати і виїхати на місце.

Волонтерські організації. Якщо нічого з перерахованого вище не подіяло, залишається шукати допомоги у волонтерів або соцпрацівників, які допомагають людям похилого віку й тим, хто опинився в складній життєвій ситуації. Наприклад, у Кропивницькому саме волонтери вмовили бабусю, яка накопичувала сміття 30 років, розлучитися зі своїм «добром». У результаті з її квартири на смітник вивезли 10 вантажівок сміття.

 

 

За матеріалами з відкритих джерел

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 126 0
Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 565 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 1038 0