Новини з 1996 року

Художників зі всієї України запрошують до Кременчука на трієнале "НЮ-АРТ"

Ксенія Омельченко 24 вересня 2018 18:05 2765 0

Як повідомляють у Кременчуцькій міській організації Національної спілки художників України, в місті започатковується творчий проект – трієналe «ART NOVA».

Планується, що конкурс орієнтований на художників різних стилів і напрямків образотворчого мистецтва. Проект об'єднає роботи як іменитих художників, так і невідомих раніше майстрів.

Гра слів «ART NOVA» відображає концепцію художнього проекту й дозволяє перейнятися глибиною ідеї.

ART - передусім, мистецтво. Майстерність, що вимагає постійного розвитку та роботи над собою. Уміння, яке об'єднало в собі: знання, щоденну працю й творче бачення. Можливість висловити сприйняття навколишнього світу в художньому образі з точки зору живописця. Духовна культура, заснована на образному осмисленні дійсності. Спосіб спілкування на рівні високої естетики й заклик до споглядання прекрасного.

NOVA - слово прийшло з латинської мови і застосовується в астрономії. Дослівне значення - нова зірка, що раптово спалахнула на небосхилі з надзвичайною яскравістю. Астрономічний термін тонко підкреслює основне завдання проекту та його призначення.

Організатори мають на меті стимулювати і всебічно сприяти розвитку образотворчого мистецтва, прагнуть до об'єднання в одній експозиції творінь майстрів різних жанрів і вікових груп.

Особлива увага приділятиметься пошуку талантів, які мають власну філософію виконання, авторів, які володіють індивідуальним стилем і технікою, свіжим поглядом на сучасне мистецтво, особливостями, здатними виділити творчість художника на тлі робіт інших виконавців.

Організатори зазначають, що аналіз кон'юнктури представлених на виставці творів дозволить сформувати об'єктивну й цілісну картину художнього життя сьогодення, відчути тенденції розвитку сучасного мистецтва.

Складатиметься «ART-NOVA» з трирічного циклу Всеукраїнських та Міжнародних виставок-конкурсів:

1. 2018 рік - І Всеукраїнська трієнале «НЮ-АRТ» (листопад-грудень);

2. 2019 рік - I Міжнародна трієнале «Мандрівна філософія», присвячена великому Мислителю, філософу й письменнику ХVIII століття - Григорію Сковороді (дата проведення уточнюється);

3. 2020 рік - І Міжнародна трієнале «У краю сірих перлин». Передбачає розкриття таких напрямків у мистецтві як урбанізм, новий урбанізм, індустріальний пейзаж (дата проведення уточнюється).

 

"У контексті завдань першої Всеукраїнської трієнале «НЮ-АRТ» окрему увагу буде приділено сучасній інтерпретації оголеної натури. Жанр «НЮ» відомий з давніх часів і пройшов безліч етапів еволюції в процесі розвитку людства.

Злети й падіння інтересу до жанру обумовлювалися аспектами суспільної моралі відповідної епохи. Він нерозривно пов'язаний із зображенням оголеної натури й формує ідеальні уявлення про красу, що ґрунтуються на естетичних та духовних засадах. Основоположні канони цього напрямку мистецтва не сприймають розпусти й вульгарності. Вродливість людського тіла донині залишається джерелом натхнення безлічі живописців. Бажання осучаснити напрямок захоплює художників протягом усього шляху розвитку образотворчого мистецтва.

Тож організатори конкурсу мають на меті повернути тему “НЮ” в площину актуальної української творчості", - зазначають організатори трієнале.

 

Також вони додають, що формат проекту передбачає заохочення авторів найцікавіших робіт призами. Призовий фонд складає 15000 грн. Переможці визначаються рішенням журі.

Термін проведення виставки: 21 листопада 2018 року — 15 січня 2019 року.

Місце проведення: Кременчуцька міська художня галерея, м. Кременчук, вул. Коцюбинського, 4, та Картинна галерея Наталії Юзефович, м. Кременчук, вул. Космічна, 9.

Умови участі та інші деталі можна дізнатися за посиланням.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2792 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3261 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3706 0