Новини з 1996 року

Хто їсть наші дороги? Служба автодоріг Полтавщини без торгів віддала улюбленій фірмі 157 млн грн

Валерія Макряшина 08 травня 2020 11:35 1295 0

Служба автомобільних доріг у Полтавській області продовжує ремонтувати шляхи державного значення, але зі старими своїми "друзями" - підрядниками. Служба повідомила про намір укласти два договори з одеською фірмою "Ростдорстрой" за переговорною процедурою у двох тендерах на загальну суму 157,13 мільйонів гривень.

Про це повідомляється на сайті відкритих закупівель Prozorro.

Йдеться про тендер на поточний середній ремонт ділянки автодороги державного значення М-22 Полтава-Олександрія на 28 млн 563 тис. 240 грн та будівництво шляхопроводу при реконструкції автомобільної дороги державного значення Н-31 Дніпро-Решетилівка на 128 млн 563 тис. 367.55 гривень.

Аукціони в цих торгах на багато-багато мільйонів гривень не проводились, попри те, що обидва вищезазначені тендери не входять до категорії допорогових закупівель і це дуже важливо, адже все провернути так - це треба вміти.

Закупівлю провели просто - за переговорною процедурою через непередбачувані обставини (запам'ятайте цю фразу), які потягли за собою додаткові обсяги робіт, що має виконати компанія, яка проводила попередній ремонт на об’єктах.

На думку замовника, такі роботи є технічно та економічно пов’язані з первинними договорами і це змушує Службу автодоріг не проводити аукціон на півтори сотні мільйонів бюджетних коштів, а просто віддати їх компанії "Ростдорстрой". 

Так, так, вам не вчулося. 

"Непередбачувані обставини" виникли одночасно на двох проектах, де проводить роботи ТОВ "Ростдорстрой".

Тільки у випадку ремонту дороги М-22 причиною стали "непрогнозовані послаблення конструкцій дорожнього одягу від деформацій інтенсивного руху вантажних транспортних засобів, в період підвищених літніх температур минулих років та інтенсивного весняного вологонакопичування".

Що не могло бути враховано у початковому проекті для формування обґрунтованих показників, тому замовник вирішив виділити ще "трохи" коштів на вже проведений раніше аукціон.

А у випадку будівництва шляхопроводу при реконструкції дороги Н-31 непередбачуваною обставиною стали" раптово встановлені "місцеві умови проведення будівництва за фактичними даними польових та лабораторних досліджень фізико-механічних характеристик ґрунтового матеріалу, що використовується для влаштування верхнього робочого шару земляного полотна автомобільної дороги".

В обох випадках необхідність додаткових витрат за проектом підтвердила організація розробника проектно-кошторисної документації – "Мостопроект", також добре знайома нашим дорожникам, бо взяла звідти за свої роботи близько 40 млн грн. 

Компанія "Науково-виробнича фірма "Мостопроект" є таким собі улюбленцем Полтавської служби автодоріг, бо саме вона здебільшого бере тендери на авторський нагляд за об’єктами будівництва або коригування проектно-кошторисної документації. 

Але...

Як відомо, ця компанія фігурує в одному кримінальному провадженні з компанією "Ростдорстрой".

Розслідування проводиться за фактом розтрати та привласнення бюджетних коштів службовцями полтавської Служби автодоріг, виділених на капітальний ремонт мосту, який виконувала компанія "Ростдорстрой". Розробляла проектну документацію для цього об’єкта саме компанія "Мостопроект".

Фірма "Ростдорстрой" є фаворитом серед підрядників у Служби автомобільних доріг у Полтавській області, з якою служба підписала 48 договорів на загальну суму 3,71 мільярда гривень.

Бенефіціарами одеського "Ростдорстрою" через фірми "Оттема" (Угорщина) та "Мурфілд Індастріз Ел.Пі2" (Кіпр) є Євген Коновалов і Юрій Шумахер – депутат Одеської міськради від партії "Довіряй ділам" мера Одеси Геннадія Труханова. Компанія є лідером з вигравання у дорожніх підрядах не тільки у Полтавській області, а й по всій Україні. Фірма займає третє місце серед найбільш успішних підрядників Укравтодору, забравши у нього 6,3 мільярда гривень за попередні два роки.

 

 

 

У статті використані матеріали з сайту "Наші гроші". ФОТО: сайт відкритих закупівель Prozorro 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2537 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3001 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3441 0