Новини з 1996 року

Хлопавки, петарди та феєрверки. Як не зашкодити собі під час свята? Корисні поради

Валерія Макряшина 27 листопад 2019 16:20 1037 0

Важко уявити Новий рік без феєрверків, хлопавок, салютів і бенгальських вогнів. Переважно ця піротехніка більш-менш безпечна для людського життя. Але, на жаль, є прикрі винятки. Та якщо все ж хочеться зробити свято феєричним і трішки побешкетувати, варто навчитися розпізнавати небезпечну піротехніку.

Щоб свята пройшли безпечно й щасливо, слід пам’ятати елементарні правила користування піротехнікою. Тож не зайвим буде нагадати, як правильно купувати та використовувати її. 

По-перше, не намагайтеся виготовити феєрверки самостійно в домашніх умовах.

Не радимо купувати піротехнічні вироби з рук, у місцях стихійної торгівлі. Дешеве - не означає якісне. Також варто користуватися готовими виробами промислового виробництва, при купівлі яких познайомтеся з відповідним сертифікатом якості.

Вибираючи феєрверки, будьте уважні, читайте інструкцію з використання, зверніть увагу на зовнішній вигляд упаковки. Якщо вона має дефекти – не купуйте цей товар.

Піротехнічні засоби повинні купувати лише дорослі. Діти можуть користуватися ними тільки під наглядом батьків.

Не менш важливою є підготовка до запуску феєрверка. Спочатку потрібно вибрати зручне місце, яке повинно відповідати певним вимогам:

1. Це має бути великий відкритий майданчик, двір, сквер, галявина – вільні від будівель, дерев, АЗС (не ближче ніж 100 м).

2. Огляньте це місце, чи немає поряд (у радіусі 50 метрів) пожежонебезпечних об’єктів, лікарень, автомобільних стоянок, дерев’яних сараїв, дитячих закладів із цілодобовим режимом роботи тощо.

3. Якщо феєрверк проводити за містом, поблизу не повинно бути сухої трави, сіна, опалого листя, тобто того, що може загорітися від випадкових іскор.

4. Потурбуйтеся про глядачів, щоб вони мали безпечний і хороший огляд. Для цього розташуйте їх на відстані 20-25 метрів від пускового майданчика, обов’язково з невітряного боку (щоб вітер не зносив на глядачів дим і неспалені частини виробів).

5. Зверніть увагу, що від розміру місця для запуску залежить, яку піротехніку ви можете застосувати. Якщо ваш двір малий, незручний, ви можете використовувати лише обмежений асортимент. Це піротехніка наземної дії: петарди, хлопавки, вогняні дзиги, колеса. І ні в якому разі не запускати вироби, що летять угору (метелики, ракети тощо).

6. Не варто запускати феєрверки у вітряну погоду. Вони можуть відхилитись на значну відстань убік. І ще треба запам’ятати, що в кожному феєрверку закладено певний „сценарій”. Якщо раптом сталася якась затримка, в жодному разі не зазирайте у феєрверк, салют, щоб перевірити, що там відбувається. Тому що є загроза отримати ракету в обличчя. 

7. Запускаючи окремі ракети, пам’ятайте, що паличку, до якої кріпиться піротехнічна частина, не треба встромляти в землю чи сніговий замет. Це – стабілізатор, який забезпечує вертикальний політ ракети. Стабілізатор треба вставити в трубку, яка є в комплекті, якщо цей піротехнічний комплект «правильний».

 

 

При використанні найпростіших піротехнічних засобів – хлопавок та бенгальських вогнів - слід також дотримуватися певних правил.

Вміст хлопавки вилітає з корпусу під тиском, тому снаряд заборонено направляти в обличчя та освітлювальні прилади.

Хлопавки також не можна використовувати поблизу відкритого вогню, свічок тощо. Це може привести до загорання конфеті або серпантину.

Кольорові бенгальські вогні виділяють у процесі горіння шкідливі речовини, тому спалювати їх краще тільки на відкритому повітрі або відразу добре провітрити приміщення.

Також не слід забувати правила зберігання піротехніки.

Зберігаючи феєрверк удома, варто знати, що порох та горючі речовини, які входять до їх складу, при неправильному зберіганні можуть загорітися.

Тому потрібно дотримуватися таких правил:

- зберігайте піротехнічні засоби на значній відстані від нагрівальних приладів, у закритому, сухому, прохолодному місці, що часто провітрюється;

- не допускайте відкритого вогню в приміщенні, де зберігаються вироби;

- пам’ятайте, що піротехнічні вироби бояться вологи – це може вплинути на їх роботу;

- якщо ж піротехнічні вироби відсиріли – категорично заборонено сушити їх на батареях опалення та печах. Їх можна відновити шляхом зберігання протягом кількох днів у сухому теплому приміщенні;

- заборонено спалювати піротехніку в багатті;

- не розбирайте та не піддавайте їх механічному впливу;

- зберігайте піротехнічні вироби в недоступному для дітей місці;

- не паліть, працюючи з піротехнікою;

- не можна працювати з піротехнічними виробами в нетверезому стані;

- використовуйте піротехнічні засоби тільки відповідно до інструкції і за призначенням, і ні в якому разі не для бешкетування.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 481 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 955 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3466 0